CHP ve AKP'den Bahçeli'ye 'sıkıyönetim' tepkisi

CHP ve AKP'den Bahçeli'ye 'sıkıyönetim' tepkisi
CHP ve AKP'den Bahçeli'ye 'sıkıyönetim' tepkisi
MHP lideri Devlet Bahçeli'nin sıkıyönetim isteğine AKP ve CHP'den tepki geldi. AKP'li Ömer Çelik, "Siyasi yolları ıskalayıp sıkıyönetimi gündeme getirmek doğru talepler olmaz" dedi. CHP'li Gürsel Tekin ise "Her şeyi asker yapacaksa o zaman vatandaş demez mi siz siyasetçilere ne gerek var? diye konuştu.

RADİKAL- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , Milli Güvenlik Kurulu’nun olağanüstü toplanması, sıkıyönetim ilan edilmesi gerektiğini açıkladı. Bahçeli'ye AKP ve CHP 'den sert yanıt geldi. Gazetecilere açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik Bahçeli'nin sıkıyönetim çağrısıyla ilgili "Türkiye’de sivil siyasete zarar veren, demokrasiyi gölgeleyen bu tip çağrılar her azman için Türkiye açısından olumsuz sorunlar doğurur. Devletin kurumları işliyor, güvenlikle ilgili tedbirler alınıyor. Siyasi yolları ıskalayıp sıkı yönetimi gündeme getirmek doğru talepler olmaz. Şu anda kamu düzenine dönük, milli birlik ve kardeşliğin korumasına dönük hükümetin tedbirlere partilerin destek vermeleri daha doğru olur. Sıkı yönetim gibi açıklamalar başka çağrışımlar yapan bir açıklamadılar. Böylesine tek başına zikredilmesi yanlış anlaşılmalara yol açacak bir açıklamadır" diye konuştu. 

MHP sıkıyönetim istedi

CHP'DEN DE TEPKİ

CNN Türk'te programa katılan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin de Bahçeli'nin sıkıyönetim talebine karşı çıktı. Bahçeli'nin talebine katılmanın mümkün olmadığını söyleyen Tekin şöyle konuştu: Aklı selim bir tutum ile süreci götürmek gerekir. Her şeyi askere havale etmek, denenmişi tekrar gündeme getirmek doğru değil. O zaman vatandaş sormaz mı? asker her şeyi yapacaksa siyaset ve siyasiler niye var?"