CHP'de adaylar yerini buluyor

CHP'de aday adaylığı için belirlenen süre dün doldu. Merkez Yürütme Kurulu'nun belirleyeceği adayların büyük bölümü bayram öncesi açıklanacak.
Haber: ZİHNİ ERDEM / Arşivi

ANKARA - CHP'de aday adaylığı için belirlenen süre dün doldu. Merkez Yürütme Kurulu'nun belirleyeceği adayların büyük bölümü bayram öncesi açıklanacak.
CHP lideri Deniz Baykal'ın yakın çevresine, "İstanbul için Ali Mufit Gürtuna, Ankara için de Murat Karayalçın bizim için seçenek olmaktan çıktı" dediği ileri sürüldü. Ankara için sürpriz bir isim çıktı. Eski TMMOB Başkanı Bülent Tanık, parti yöneticileriyle görüşerek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday oldu.
Önce İstanbul için adı geçen Gaziantep Belediye Başkanı Celal Doğan'ın yine aynı kentten adaylığı kesinleşti. İstanbul'da ise dün üç başvuru oldu. Sırasıyla, Trabzon Milletvekili Akif Hamzaçebi, Kocaeli Milletvekili Sefa Sirmen ve Prof. Dr. Ahmet Ercan, il başkanlığına adaylık için başvurdu. Sirmen, "Eğer aday olursam İstanbul'u mutlaka alacağım" dedi.
Bu arada aday gösterilmelerine kesin bakılan iller ve adayları şöyle: Artvin: Emin Özgün. Aydın: Hasan Aksu. Antalya: Ertuğrul Dokuzoğlu. Bolu: Yüksel Ceylan. Burdur: Necdet İlgün. Çanakkale: Ülgür Gökhan. Hatay: İris Şentürk. Giresun: Hasan Karaibrahim. İzmir: Ahmet Priştina. Mersin: Macit Özcan. Muğla: Osman Gürün. Tunceli: Hasan Korkmaz. Zonguldak: İsmail Eşref.