CHP'de 'Akaydın' uyarısı: Bu son olsun

CHP'de 'Akaydın' uyarısı: Bu son olsun
CHP'de 'Akaydın' uyarısı: Bu son olsun
Haber: AYÇA ŞENER / Arşivi

ANKARA - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın parti yönetiminin tutumana ilişkin açıklamaları CHP Genel Merkezi’nde rahatsızlık yarattı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “Bu son olsun” diyerek, bundan sonra benzer açıklamalarla ilgili disiplin hükümlerinin uygulanabileceği mesajını verdi.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Akaydın, partide entrika siyaseti yaşandığını söylemesi, partinin genel merkezinde ele alındı. Radikal’in sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, aile içerisinde zaman zaman sorunların oluşabileceğini, bunların gayet makul olduğunu söyledi. “Sadece CHP içinde bu sorunlar yaşanmıyor” diyen Tekin, şöyle devam etti: “Örneğin, İstanbul’da TOKİ ile Büyükşehir Belediyesi’nin defalarca mahkemelik olduğunu ve bunların kamuoyuna yansımadığını görüyoruz. Aynı şekilde belediye başkanlarımız da, parti yöneticilerimiz de bu kurallar içerisinde davranmak zorundadır. Bu disiplinin ötesinde parti disiplini için gereklidir. CHP geleneklerinde aile içi sorunların pazarlarda, sokaklarda paylaşılması kabul edilir bir şey değildir. Herkes bu çerçevede haddini ve hududunu bilmelidir. Umut ediyorum ki bu ilk ve son olur. Bundan sonra benzer olaylar olursa buna tahammül etmek mümkün değildir.”
Ankara Mamak’ta Cumhuriyet Halk Evi (CHE) dün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ’nun da katılacağı törenle açılacaktı, ancak önceki gün CHP’ye taşlı sopalı saldırı gerçekleşti. Açılış Kılıçdaroğlu’nun programının yoğunluğu gerekçesiyle iptal edildi. CHP’li Tekin, “Bizim hâlihazırda 12-13 evimiz var. Hiçbirinde sorun yaşanmazken Mamak’ta böyle bir sorun yaşanmasının arkasındaki sebepleri biliyoruz. Siyaset simsarlarının işleri ancak onlarla hesaplaşmasını ben bilirim” dedi.