CHP'de Ayşe Sucu kavgası

CHP'de Ayşe Sucu kavgası
CHP'de Ayşe Sucu kavgası
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Diyanet Vakfı Kadın Kolları Başkanı Ayşe Sucu'ya Ankara'dan adaylık teklifi götürdü. Sucu, düşünmek için süre isteyince bir kontenjan sırası boş bırakıldı. Birçok isim liste dışı kalırken kontenjanın Sucu için boş bırakılması CHP'de tartışmanın fitilini ateşledi.

RADİKAL - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 37 kontenjan ile 30 ilin aday listelerini CHP Parti Meclisi'ne sundu. CHP lideri, aralarında Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu ve Sedef Küçük'ün de bulunduğu birçok milletvekilini liste dışı bıraktı. 37 kontenjandan 36'sında aday isimleri belirlendi. Listelerde sürpriz isimler yer alırken, sadece Ankara 2. Bölge 1. sıra kontenjan adayı yeri boş bırakıldı.

BUGÜN KARARINI BİLDİRECEK

İddiaya göre CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu , Diyanet Vakfı eski Kadın Kolları Başkanı Ayşe Sucu'ya Ankara 2. Bölge 1. sıradan adaylık teklifi götürdü. Sucu ise bugün öğlene kadar düşünmek için süre istedi. Sucu evet derse aday gösterilecek. Hayır derse yerine başka bir kadın adayın ismi yazılacak.

CHP'de listeye giremeyen vekil: Kısa süre sonra karşınızdayım

Ankara'da bir kontenjanın Ayşe Sucu için ayrılması parti içinde tartışmanın da fitilini ateşledi. Bazı CHP'liler Güldal Mumcu liste dışı kalırken Ayşe Sucu'ya yer ayrılmasını eleştirdi. CHP'nin önde gelen isimlerinin bugün CHP liderinden kararını gözden geçirmesini isteyecekleri öne sürülüyor.

Vekillere örgütten sonra bir 'çizik' de CHP liderinden 

CHP liderinin listesinde 5 sürpriz isim