CHP'de Çankaya'ya hücum

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için bir kişi başvururken, 'CHP'nin kalesi' Çankaya'da 13 kişi aday adayı oldu.

CHP'de, belediye başkan aday adaylığı¶
için parti örgütlerine başvuru süresi sona erdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için, Şükrü Yalnız Tüteloğlu dışında başvuru yapan olmadı. Ankara'da, merkez ilçeler arasında 13 başvuruyla ilk sırayı Çankaya aldı.
CHP'de belediye başkan aday adaylıkları için il ve ilçe başkanlıklarına başvurmak üzere 12 Ocak'ta başlayan süre, dün saat 17.00'de tamamlandı. CHP yönetiminin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayına ilişkin arayışları devam ettiği için, il başkanlığına yalnızca bir kişinin başvuruda bulunması dikkati çekti. Tek aday adayı Şükrü Yalnız Tüteloğlu, Ankara Sosyal Demokrasi Koordinasyonu'nun desteğiyle Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için başvuruda bulunduğunu açıkladı.
Merkez ilçeler arasında, 13 başvuruyla Çankaya ilk sırayı aldı. Yeniden aday adayı olduğunu açıklayan Çankaya Belediye Başkanı Haydar Yılmaz'ın dışında, il başkanlığından istifa eden Fazıl Güleken ve eski il başkanlarından Levent Gök de başvuruda bulundu. Necdet Pamir, Doğan Yılmazkaya, Muzaffer Eryılmaz, A. Derya Bektaş, Tekin Bingöl, Demet Işık, Ertuğrul Kılıç, Abbas Kılıç, Nuri Taşkan ve Mahmut Bayram, Çankaya'da adaylığı için ilçe başkanlığına başvuran diğer isimler oldu.

YENİMAHALLE'DE 9 ADAY ADAYI

Dokuz başvuruyla Çankaya'yı izleyen Yenimahalle'de ise belediye Başkanı Tuncay Alemdaroğlu, eski belediye başkanlarından Abdurrahman Oğultürk, Kent-Koop eski başkanlarından Muammer Niksarlı, Batı Birlik Başkanı Malik Şat, Radyo Ekin'in sahibi Servet Ünsal, A. Naci Kutlucan, Ufuk Ataç, Ünsal Toker ve Umut Çevik ilçe başkanlığına başvuruda bulundu.
Altındağ'da Nizamettin Ölmez, Murat Uzun, Cengiz Erdinç ve Tamer Pirim, Keçiören'de Mehmet Yurtsever, Ethem Atasoy, Necmettin Altun, Tahir Dinçer, Cem Gürkan Kahraman ve İlhami Öztürk aday adaylığı için başvurdu.
Mamak'ta eski belediye başkanı Selahattin Öcal ve CHP Parti Meclisi üyesi Malik Ecder ile Feyzullah Zeren ve Durali Bozkurt, Etimesgut'ta Faruk Özdemir, Şükrü Kutlay, Mehmet Tan, Mesut Sarıkaya, Halit Yıldırım ve Muzaffer Sönmez aday adayı oldu.
Sincan'da Feyzi Ünal, Gölbaşı'nda ise eski belediye başkanı Erdal Eren'in yanı sıra iki kadın aday adayı Nazmiye Halvaşi ve Nuriye
Atabey Kahyaoğlu ilçe başkanlıklarına başvurdu.
YSK'nın belirlediği takvim uyarınca seçim kurullarına listeleri sunmak için tanınan süre 24 Şubat'ta dolacağı için, adaylarını merkez yoklamasıyla belirleyecek olan CHP Genel Merkezi'ne bu tarihe kadar yeni isimler başvuruda bulunabilecek.