CHP'de eski isimler revaçta

CHP'de, Ankara ve İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı için aday arayışı sürerken, bazı kentlerde adayların kimlikleri netleşmeye başladı.

ANKARA - CHP'de, Ankara ve İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı için aday arayışı sürerken, bazı kentlerde adayların kimlikleri netleşmeye başladı. Buna göre CHP, İzmir'de Ahmet Piriştina'yı, Antalya'da Ertuğrul Dokuzoğlu'nu, Samsun'da Muzaffer Önder'i aday gösterecek. Artvin'de belediye başkanı Emin Özgün ile seçimlere girecek olan CHP, Bolu'da Yüksel Ceylan'ı, Hatay'da İris Şentürk'ü, Tunceli'de Hasan Korkmaz'ı, Giresun'da Hasan Karaibrahim'i yeniden aday yapacak.
Macit Özcan'ın Mersin'den aday gösterilmesi beklenirken, CHP Çanakkale'de seçime Ürgül Gökhan ile girecek. Edirne ve Tekirdağ'da rekabet var. Edirne'de Gürkan Güneser ile Hamdi Sedefçi'ye, Tekirdağ'da Güneş Gürseler ile İlhami Özcan Aygun'a şans tanınıyor. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan'ın da İstanbul adaylığı için anket yaptırdığı ileri sürüldü.
Ketenci: Başarısızlığın hesabı sorulur
İstanbul Milletvekili Ahmet Güryüz Ketenci, genel merkezin aday belirleme yöntemini eleştirdi. Ketenci, "Bize hiçbir şey sorulmuyor. Bu durumda partinin seçimde alacağı başarısız sonuçların hesabı sorulur" dedi.
YTP ile SHP'den karşılıklı destek
Bu arada, YTP lideri İsmail Cem, SHP'nin yerel seçimde, partisinin
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ercan Karakaş'ı, YTP'nin Ankara'da SHP'li Murat Karayalçın'ın adaylığını desteklediğini açıkladı.