CHP'de "Halk Günü" dönemi başlıyor

CHP'de "Halk Günü" dönemi başlıyor
CHP'de "Halk Günü" dönemi başlıyor
CHP'de artık her hafta bir Genel Başkan Yardımcısı halkla buluşacak
Haber: MİRAY ÇİMEN / Arşivi

ANKARA - CHP , “Halka daha çok dokunabilmek, halkın CHP’ye daha çok dokunmasına olanak sağlamak” olarak belirlediği hedefine ulaşmak için çalışmalarını hızla sürdürüyor.

“CHP’de şeffaflaşma” amacıyla, tamamen camdan oluşan bir güvenlik bölmesi yaptırılırken, her hafta bir Genel Başkan Yardımcısı “Halk Günü” düzenleyecek. Önceden duyurulacak olan bu günlerde vatandaşlar, Genel Başkan Yardımcıları ile buluşarak, sorularını yöneltebilecek.

CHP’nin ““Halka daha çok dokunabilmek” amacıyla yaptığı çalışmaları Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülseren Onanç’a sorduk. Radikal’in konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Onanç, CHP Genel Merkez binası önündeki güvenlik girişinin tamamen camdan yapılmış olmasının, CHP nin yenilenme sürecinde “şeffaflaşma”yı temsil ettiğini söyledi.

Onanç, “ Parti girişinin antipatik güvenlik kontrolünden kurtulması anlamına da geliyor. Gelen misafirlerimiz bu güvenlik girişinden geçtikten, ki bu bizim isteğimiz değil, emniyetin getirdiği bir zorunluluk, binamıza gelince onların sadece kaydını alacağız. Daha önce uygulanan kart sistemini de kaldırdık. Binamıza gelen ziyaretçilerimize kişisel yardım yapmaya çalışacağız” dedi.

YILBAŞINDAN ÖNCE KAFE AÇILACAK
Genel Merkez’deki halkla ilişkiler bölümünde gelenlerin daha iyi vakit geçirebileceği küçük bir kafe yapma planlarıyla ilgili de Onanç, şunları söyledi:

“Kafeyi ben bir kadın girişimci ile yapabiliriz diye düşünmüştüm ama partimize gelen misafirlerimizin çay veya kahvenin parasını ödeyerek içmesi parti kültürü açısından doğru bulunmadı. Cafe hizmetlerinin sınırlı olup parti tarafından sağlanması daha doğru olacağına karar verdik. Şimdi bu hizmetin satın alınması için bir araştırma yapılıyor. Yılbaşına kalmadan umarım kafemiz açılmış olur. Kafenin açılışından sonra her hafta bir Genel Başkan Yardımcımız’ın Halk Günü olacak. Bunu önceden duyuracağız. O Genel başkan yardımcısı ile özellikle görüşmek isteyenler günün belli bir saatinde gelip buluşabilecek.”