CHP'de 'ihraç' kavgası

CHP'de 'ihraç' kavgası
CHP'de 'ihraç' kavgası
Milletvekili Haluk Pekşen PM üyesi Volkan Canalioğlu'nun partiden ihraç edilmesini istedi. Canalioğlu'na Genel Başkan Yardımcısı Bekaroğlu destek verdi. Bekeroğlu, "Herkesle kavgayı siyaset sanıyor. Kim akıl veriyorsa yanlış veriyor. Elinden geleni ardına koymasın. Başarısızlığına kılıf aramasın" diye sert çıktı.

Kurultay kazanının kaynadığı CHP'de ihraç kavgası patlak verdi. CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, ‘seçimlerde çalışmamakla ve partiye ihanetle’ suçladığı CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Volkan Canalioğlu’nun partiden ihracını istedi. Habertürk'ten Enis Yıldırım'ın haberine göre Canalioğlu’na, CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu sahip çıktı.

Bekaroğlu, “Volkan Bey bizim çok değerli bir arkadaşımızdır, üyemizdir. Disiplin suçu işlediğine dair bir bilgiye şu ana kadar sahip olmadım” dedi. CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in tutumunu eleştiren Bekaroğlu, şunları söyledi: “Ne yapacak? Volkan Bey’i partiden ihraç mı edecek? Volkan Bey’in partiden ihraç edilmesiyle ilgili Ankara’ya ulaşan bir bilgi yok. Partiden ihraç için ‘Seçim çalışması yapmadı’ gibi bir gerekçe öne sürülemez. Disiplin suçu gerektirebilecek durumlar tüzükte belirlenmiştir. Böyle bir suç işlediğini bilmiyorum, bize ulaşan bir bilgi de olmadı. Volkan Bey halen PM üyesi olan, bir dönem genel başkan yardımcılığı da yapmış değerli bir arkadaşımızdır. Haluk Pekşen valiyle kavga eder, belediye başkanıyla kavga eder, imamlarla kavga eder, basınla kavga eder, imam hatiplilerle kavga eder... Herkesle kavgayı siyaset sanıyor. Kim akıl veriyorsa yanlış veriyor. Elinden geleni ardına koymasın. Başarısızlığına kılıf aramasın.”