CHP'de iki tepki, iki istifa

CHP Keçiören Belediye Başkan adayı Derya Bektaş, 'Belediye meclis üyeleri listesinin kendi onayı dışında belirlenmesine' tepki göstererek istifa etti.

ANKARA - CHP Keçiören Belediye Başkan adayı Derya Bektaş, 'Belediye meclis üyeleri listesinin kendi onayı dışında belirlenmesine' tepki göstererek istifa etti. CHP Keçiören'de bir başka ismi aday gösterecek.
CHP'de Adayların kesinleşme sürecinde çeşitli il ve ilçelerde istifalarla listelerde boşalmalar yaşanıyor. Belediye meclis üyelerini kendi onayı alınmaksızın belirlenmesine tepki gösteren Ankara'nın büyük ilçelerinden Keçiören'in CHP'li adayı Derya Bektaş adaylıktan çekildi. Bektaş'ın adaylıktan çekildiği haberleri Ankara İl Örgütü yöneticileri tarafından da doğrulandı.
İzmir Konak'ta da yeni aday gelecek
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Piriştina'nın önerisi ile Konak'tan aday gösterilen Dilara Sürgü Ersözlü de örgütten kendisine yönelik tepkiler üzerine adaylıktan çekildiğini açıkladı. İzmir'in Tire ilçesinde belediye başkan adayı gösterilen eski Bayındırlık ve İskân Bakanı Halil Çulhaoğlu'nun istifası ise son anda önlendi. Belediye meclis üyelerinin üzerinde oynanarak değiştirilmesine tepki gösteren Çulhaoğlu'nun istifa noktasına geldiği, liste tartışmalarında taraf olan ilçe başkanının istifa etmesi üzerine istifadan vazgeçerek seçim çalışmalarına devam ettiği öğrenildi.