CHP'de istifa dalgası büyüyor

CHP'de istifa dalgası büyüyor
CHP'de istifa dalgası büyüyor
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun masasına istifasını koydu genel merkezden ayrıldı. Tekin'in ardından Bihlun Tamaylıgil ve Sezgin Tanrıkulu'nun da istifa hazırlığında olduğu bilgisi kulislerde dolaşıyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in dün sabah saatlerinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ’nun masasına “İstifa” dilekçesini koyduğu CHP kulislerine düştü. Kılıçdaroğlu ve Tekin dün Genel Başkanlık makamında yaklaşık bir saat süren bir görüşme gerçekleştirdi.  Görüşmede Tekin’in MYK’daki bazı isimler ile son dönemde il kongrelerinde ismi geçen bazı partililere yönelik eleştirilerde bulunarak, “Ben onlarla aynı MYK’da bulunmayı, aynı yönetim anlayışıyla hareket etmeyi kabullenemiyorum” dediği ve istifa dilekçesini Kılıçdaroğlu’na sunduğu belirtildi. Kılıçdaroğlu’nun ise istifayı kabul etmediği ifade edildi. 

Gürsel Tekin'in istifa kararının ardından CHP'de yaşanan deprem Bihlun Tamaylıgil’in de istifa hazırlığında olduğu bilgisi üzerine farklı bir boyut kazandı. CHP’nin ikinci kadın genel sekreteri ve İstanbul Milletvekili Tamaylıgil'in de Tekin gibi özellikle İstanbul İl Başkanlığı’yla ilgili süreçten rahatsız olduğu vurgulanıyor. Bu arada kulislerde Sezgin Tanrıkulu'nun da Tekin ve Tamaylıgil ile benzer kaygıları paylaştığı ve istifa edebileceği bilgisi dolaşıyor.

GÖZLER MYK'DA
İstifa dalgasının ardından CHP'de gözler MYK toplantısına çevrildi. Genel Merkez’de Tekin’in MYK’ya katılması ve istifasını geri alması yönünde görüşmeler başladı. Tekin’in ise odasını kapayarak genel merkezden ayrılmaya hazırlandığı belirtiliyor.

CHP’Lİ İNCE YALANLADI
Öte yandan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in istifa ettiği yönündeki iddialara, “Böyle bir şeyi ben duymadım. İlk kez sizden duyuyorum. Böyle bir şey olacağına da ihtimal vermiyorum. Bunlar asparagas” dedi.  İnce, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun, “Gürsel Tekin’in istifa ettiği, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun kabul etmediği yönünde haberler geliyor, ne diyorsunuz?” sorusuna İnce, “Böyle bir şeyi ben duymadım. İlk kez sizden duyuyorum. Böyle bir şey olacağına da ihtimal vermiyorum. Bunlar asparagas” dedi. (Ajanslar)