CHP'de listeye giremeyen vekil: Kısa süre sonra karşınızdayım

CHP'de listeye giremeyen vekil: Kısa süre sonra karşınızdayım
CHP'de listeye giremeyen vekil: Kısa süre sonra karşınızdayım
CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay, milletvekili aday listesinde olmadığını Twitter'dan duyurdu. Karara isyan eden Tunay, önümüzdeki günlerde düzenleyeceği bir basın toplantısıyla parti içerisindeki bazı gerçekleri kamuoyuyla paylaşacağını duyurdu.

RADİKAL - CHP 'de kontenjan adayları belirlemek için toplanan Parti Meclisi'ne ilk isyan bayrağını CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay açtı.

Twitter'daki takipçilerine kamuoyuna açıklanacak aday listelerinde olmadığını duyuran Tunay, önümüzdeki günlerde düzenleyeceği bir basın toplantısıyla bazı gerçekleri kamuoyu ile paylaşacağını açıkladı.

Vekillere örgütten sonra bir 'çizik' de CHP liderinden 


İşte Tunay'ın o tweetleri;

Kamuoyuna ve bugün telefon ve mesajlarla sabahtan itibaren soran sevgili dostlara duyurum:

CHP varsa herkes için var, merkeze açılım şart TV'lerde partiyi etkili ve anlaşılabilir şekilde anlatacak vekillere ihtiyaç var, genç dinamik insanlar ancak İKTİDAR özlemini bitirir. En önemlisi de OBJEKTİF, her şeye karşı çıkmadan doğruya doğru diyebilecek vekillerle başarı gelir deyip, olmamı destekleyenler listede yokum.
Hayatta hep şuna inandım Sakın kader deme, kaderin üstünde bir kader vardır. Ne yapsalar boş, göklerden gelen bir karar vardır. Allah'a teslimiz.
Kader ve ALIN yazısı. Yalnız şunu da belirtmek isterim ki: Çok kısa bir süre sonra kamuoyunun karşısına çıkıp, bazı şeyleri netleştireceğim.

CHP liderinin listesinde 5 sürpriz isim 

İşte CHP'nin 7 Haziran milletvekili adayları


  http://www.radikal.com.tr/133011813301189

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - user386926

  Kendisini, yerine aday gösterilenden daha üstün görecek kadar kibirli birinden hiçbir partiye hayır gelmez. Bir de tehdit ediyor - partide bir üçkağıt varsa derhal açıkla. Halk adına siyaset yerine kendi küçük siyasi hesapların adına ayak oyunları yapıyorsan, zaten iktidar iddiası taşımıyorsun demektir. Temizlik şartmış.

  CHP içindeki kirli çamarşırları - kaismet

  Sabırsızlıkla ne diyeceğini bekliyorum. CHP içindeki kirli çamarşırları dökecek mi bakalım yoksa Gökçek-Arınç kavgası gibi birileri tarafından susturulacak mı?Aslında bu söylediklerin bile CHP içinde kirli çamaşırlar olduğunun göstergesi.

  Seni kesmez, başkan ol. - user781727

  Seni partiye üye yapmakla hata yapmışlar. Her aday adayı senin gibi olursa, bu parti nasıl büyür. Aday olsan da, yarın beni başkan yapın yoksa, yakında paylaşacam dersin. Sadece sen değil, her insan değerlidir.

  hayırdır - genco940

  koltuk sıcak mı geldi, medeni cesaret sahibi insan bir şey söyleyecekse içeride iken söyler. Dışarıda kalınca bak ben ne biliyorum havasına girmez. Kim seçti ise başında yanlış yapmış.

  Iyi de! - user433512

  Bu sn.milletvekili,listelere alınmış olsaydı,bugün söylediklerini söyleyip,önümüzdeki günlerde,"partideki bazı gerçekleri kamuoyuna açıklayacağını" ilan edebilir miydi? İşte tipik,ortalama "Türk siyasetçisi" sendromu!Başka söze gerek var mı?

  o zaman onsecime girseydin - user418186

  Simdi guzel kardesim, 2 hafta once onsecim yapildi kendine bu kadar guveniyoduysan onsecimden cikardin. Birakin bu kontenjan arkasina saklanma islerini, benim gozumde hicbirisinin en ufak bir degeri yok. Pozitif ayrimcilik filan hepsi bos, tek bir kontenjan adayi olmayip hepsinin onsecimle calisarak geldigi gun CHP tek basina ikdidar olabilir

  ön seçim - user419556

  Faik bey madem bukadar halk tarafından istendiğinize eminsiniz. neden ön seçime girmediniz. CHP tabanı olması gerekenleri listelerde başa çıkarmıştır. tabanın gözünde asıl vekiller önseçimden çıkanlardır. kontenjandan garanti yer bekleyenler değil.