CHP'de Sabahat Akkiraz'a, 'niye gittin' tepkisi

CHP'de Sabahat Akkiraz'a, 'niye gittin' tepkisi
CHP'de Sabahat Akkiraz'a, 'niye gittin' tepkisi
Yolsuzluk oylamasından hemen önce TBMM'den ayrılan CHP milletvekili Sabahat Akkiraz'ın partisinin vekillerinden tepki gördüğü öğrenildi.

RADİKAL - TBMM 'de dün CHP milletvekilleri eski bakan Muammer Güler için yapılan oylamaya hazırlanırken, Sabahat Akkiraz’ın Meclis’ten ayrılma hazırlığı yaptığı görüldü. Gerçek Gündem’in haberine göre, bazı CHP milletvekilleri ‘Sabahat Hanım sakın gitmeyin bu kritik bir oylama’ dedi ancak Akkiraz uyarıları dinlemedi.

Üç muhalefet partisinden aklama değerlendirmesi

AKKİRAZ: UÇAĞA YETİŞMEM LAZIM
Sabahat Akkiraz, ” İstanbul ’a en son 23.00 uçağı var ona yetişmem gerekiyor çünkü başka uçak yok” diyerek uyarıları dinlemedi ve Meclis’ten ayrıldı. Akkiraz’ın Meclis’ten uyarılara rağmen ayrılmasının ortaya çıkması üzerine danışmanları ’Sabahat Hanım’ın tansiyonu çıktı o yüzden Meclis’ten ayrıldık. Ve Sabahat Hanım’ı Güven Hastanesi’ne kaldırdık’ savunmasını yaptı.
Sırrı Süreyya Önder'in fotoğrafı tartışma yarattı

CHP’li bazı milletvekilleri ise, bu savunmayı geçerli kabul etmedi ve şöyle konuştu, “Sabahat Hanım Meclis’ten yürüyerek gitti. Tansiyonu da çıktıysa Meclis’te revirde tedavi olabilirdi. Sabahat Hanım bu oylamaya katılmayarak, görevini yerine getirmedi. Sabahat Hanım’ın yaptığı bir milletvekilinin sorumluluğuyla bağdaşmamaktadır.” Akkiraz'ın tavrının parti içinde yoğun tepki aldığı belirtiliyor.
Egemen Bağış Meclis'te oyunu böyle kullandı


  http://www.radikal.com.tr/127677012767705

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ya DUMA? - Clear

  Peki ya hem V.Lenin'in SSCB'si zamanındaki,hem de gününümüzdeki varlığını koruyan rus parlamentosu DUMA kimin ahırıdır?

  Parlamento burjuvazinin ahırıdır! - Training Specialist

  Parlamento burjuvazinin ahırıdır! (Vladimir Lenin)

  Ayna ve Kendin. - Clear

  Dün annesinin cenazesine katılmak zorunda kalıp meclise gelemiyen eski Bakanı hiç utanmadan ve arlanmadan, vicdansızca defe koymaya kalkanlar, önce aynada kendinize bakmayı ne zaman öğreneceksiniz?

  Her önüne geleni milletvekili yaparsanız ... - user968357

  Her önüne geleni milletvekili yaparsanız sonucu böyle olur. Hem kimdir yahu Sabahat Akkiraz ? Bildiğin Türkücü . Ne zaman çıkmış mecliste insanların aklında kalacak iki çift söz etmiş. Ne hizmeti olmuş İstanbul 3.Bölge Milletvekili olarak ? Görev süresince kaç defa söz almış konuşmuş? Sırf Türkücü , Futbolcu vb . mesleklerde tanınmış kişileri milletvekili yaptık. Ne iş yaradı ? Ülkemizde milletvekilliği bile torpille oluyor. Halkın istediği vekiller aday olarak gösterilmiyor. Yazık gerçekten de sağ-sol görüşlüsü hepimiz koyun olmuşuz bu ülkede. Sabahat Akkirazı sokaklarda sorun kimse mileltvekili olarak tanımaz herkes türkücü olarak bilir kendilerini. Aferim böyle işe yaramaz insanları milletvekili yapın bizim sırtımızdan ömür boyu refah bir şekilde geçinsinler. Bu tür insanların o ceylan derisi koltuklarda oturmaya hakkı yok ! Yazıklar olsun vekil diye muhatap olduklarımıza.

  Tarhan ve Akkiraz - Alipapa

  Emine Ülker Tarhan ve Akkiraz kendi düşüncelerine göre,bakanları haklı bulmuş,ben olsam bende aynı davranışta olurdum diye düşünmüş olabilirler.Buna söylenecek bir söz yok..Kimi beyaz sever kimi siyah sever.Ama Emine Ülker Tarhanın '' sonucu belli oylama'' söylemi yanlış.245 e 255 gibi bir rakam hiçte kesin bir rakam değil.Tarhan'ın partiside demekki, AKP türevi olacak.