CHP'de Sabahat Akkiraz'a, 'niye gittin' tepkisi

CHP'de Sabahat Akkiraz'a, 'niye gittin' tepkisi
CHP'de Sabahat Akkiraz'a, 'niye gittin' tepkisi
Yolsuzluk oylamasından hemen önce TBMM'den ayrılan CHP milletvekili Sabahat Akkiraz'ın partisinin vekillerinden tepki gördüğü öğrenildi.

RADİKAL - TBMM 'de dün CHP milletvekilleri eski bakan Muammer Güler için yapılan oylamaya hazırlanırken, Sabahat Akkiraz’ın Meclis’ten ayrılma hazırlığı yaptığı görüldü. Gerçek Gündem’in haberine göre, bazı CHP milletvekilleri ‘Sabahat Hanım sakın gitmeyin bu kritik bir oylama’ dedi ancak Akkiraz uyarıları dinlemedi.

Üç muhalefet partisinden aklama değerlendirmesi

AKKİRAZ: UÇAĞA YETİŞMEM LAZIM
Sabahat Akkiraz, ” İstanbul ’a en son 23.00 uçağı var ona yetişmem gerekiyor çünkü başka uçak yok” diyerek uyarıları dinlemedi ve Meclis’ten ayrıldı. Akkiraz’ın Meclis’ten uyarılara rağmen ayrılmasının ortaya çıkması üzerine danışmanları ’Sabahat Hanım’ın tansiyonu çıktı o yüzden Meclis’ten ayrıldık. Ve Sabahat Hanım’ı Güven Hastanesi’ne kaldırdık’ savunmasını yaptı.
Sırrı Süreyya Önder'in fotoğrafı tartışma yarattı

CHP’li bazı milletvekilleri ise, bu savunmayı geçerli kabul etmedi ve şöyle konuştu, “Sabahat Hanım Meclis’ten yürüyerek gitti. Tansiyonu da çıktıysa Meclis’te revirde tedavi olabilirdi. Sabahat Hanım bu oylamaya katılmayarak, görevini yerine getirmedi. Sabahat Hanım’ın yaptığı bir milletvekilinin sorumluluğuyla bağdaşmamaktadır.” Akkiraz'ın tavrının parti içinde yoğun tepki aldığı belirtiliyor.
Egemen Bağış Meclis'te oyunu böyle kullandı