CHP'de üç milletvekili gidici

CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK), Parti Meclisi'nin (PM) kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak sevk ettiği üç milletvekilinin 'tedbir' kararına itirazlarını reddetti.

ANKARA - CHP Yüksek Disiplin Kurulu (YDK), Parti Meclisi'nin (PM) kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak sevk ettiği üç milletvekilinin 'tedbir' kararına itirazlarını reddetti. CHP YDK, Ankara Milletvekili İsmet Çanakçı başkanlığında parti genel merkezinde dün toplanarak, üç milletvekilinin tedbire ilişkin itirazlarını karara bağladı. Toplam 15 üyeden 11'inin katıldığı toplantıda YDK, kesin ihracı istenen İstanbul Milletvekilleri Ahmet Güryüz Ketenci ve Hasan Aydın ile Ankara Milletvekili Mehmet Tomanbay'ın itirazını oybirliğiyle reddetti.
YDK 15 Ağustos'ta yine toplanıp milletvekillerinin savunmalarını alacak, ardından yapacağı toplantıda da milletvekillerinin partiden ihraç
edilip edilmemeleri konusundaki kararını verecek. YDK'nın kararını değerlendiren Hasan Aydın, salı günü Asliye Ceza Mahkemesi'ne başvurarak, PM'nin 'tedbir'ine itiraz edeceğini belirtirken, savunmasını da sözlü olarak yapacağını söyledi. Mehmet Tomanbay da tüm hukuki yolları kullanacağını belirtti.