CHP'den 17-25 ve MİT TIR'ları hamlesi!

CHP'den 17-25 ve MİT TIR'ları hamlesi!
CHP'den 17-25 ve MİT TIR'ları hamlesi!
CHP, 17-25 Aralık büyük rüşvet operasyonu kapsamında 4 eski bakan ve dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan hakkında Meclis soruşturması açılması için önerge verdi. CHP, Erdoğan hakkında MİT TIR'ları nedeniyle ayrıca bir soruşturma önergesi daha hazırladı.

RADİKAL - CHP , 17-25 Aralık büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında 4 eski bakan ve dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan hakkında Meclis soruşturması açılması için harekete geçti. CHP, Erdoğan hakkında MİT tırları nedeniyle ayrıca bir soruşturma önergesi daha hazırladı.

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar’ın 6 ayrı soruşturma önergesi TBMM CHP Grubu'na sunuldu. CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Cumhurbaşkanı RECEP TAYYİP ERDOĞAN hakkında, 61. hükümetin Başbakanı olduğu döneme ilişkin, 17-25 Aralık iddiaları ve Suriye'ye giden tırlar konularında Meclis soruşturması açılması için resmen TBMM CHP Grubu'na başvurdu.

Sağlar, "61. hükümetin Başbakanı" olduğu döneme ilişkin Erdoğan hakkında yaptığı iki ayrı Meclis soruşturması teklifine ek olarak, yine 61. hükümetin dört bakanı, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, AB Bakanı Egemen Bağış ile, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar hakkında da, 17-15 Aralık iddiaları konusunda Meclis soruşturması açılması için TBMM Başkanlığı'na başlığı ile teklif verdi.

Sağlar, Erdoğan ve Bakanlar için ayrı ayrı hazırladığı Meclis soruşturması açılması tekliflerinde, 17-25 Aralık sürecindeki iddialara yer verdi. Erdoğan için verdiği ikinci teklifte ise, Suriye'ye gönderilen MİT tırları konusunda soruşturma için açılmasını istedi.
CHP Grubu henüz Sağlar'ın teklifini TBMM Başkanlığı'na sunmadı.

 


  http://www.radikal.com.tr/141931614193162

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  geçenlerde yine oy çokluğunu sağlayamadık... - user1150966

  bu meclis terör önergesini bile geçirememişken bu ahlaksızlığı gündeme taşıyabileceğine hiç inancı yok toplumun. milletin meclisi yerine proje partilerin meclisi haline gelmiş durumda çünkü

  İşte Fikri Sağlar Farkı - Selimserincan

  Şimdi yapılacak iş; özellikle HDP ve CHP'nin bu işin peşini bırakmamaları.Aslında bütün muhalefet bunda diretirse ses getirir. MHP'den pek umudum yok. Ama o da üzerine düşeni yaparsa AKP'nin ipliği pazara çıkacak. Gerçi herkes biliyor ama maksat ettiklerini yanlarına bırakmamak. Suç cezasız kalmamalı.