CHP'den Balbay ve Haberal'a ziyaret

CHP'den Balbay ve Haberal'a ziyaret
CHP'den Balbay ve Haberal'a ziyaret
Silivri Cezaevi'nde milletvekilleri Haberal ve Balbay'ın da aralarında bulunduğu 8 tutuklu ile görüşen CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Türkiye'nin hiçbir döneminde Silivri Toplama Kampı'ndaki gibi adaletsizlik yaşanmadı" dedi.

İSTANBUL - Silivri Cezaevi'nde tutuklu milletvekillerini ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Genel Başkan Yardımcısı, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, İstanbul İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi. CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'nın da katıldığı basın toplantısında Tezcan açıklama yaptı.


CHP'Lİ VEKİL BÜLENT TEZCAN
Silivri Cezaevi'nde CHP Zonguldak milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal ve CHP İzmir milletvekili Mustafa Balbay'ın da aralarında bulunduğu 8 tutuklu ile görüştüklerini belirten Tezcan, " Türkiye 'nin her döneminde hukuksuzluklar yaşandı. Ama hiçbir dönemde Silivri Toplama Kampı'ndaki gibi adaletsizlik yaşanmadı. Biz Silivri zindanlarındaki sanıklar için ayrıcalık talebinde bulunmuyoruz. Biz bağımsız yargıçların yapacağı yargılamaları tartışmıyoruz" dedi.

"13 ARALIK'TA HALKI SİLİVRİ'YE BEKLİYORUZ"

13 Aralık'ta görülecek Ergenekon davasında savcının esas hakkındaki mütalaasını vereceğini ve davada sona doğru yaklaşıldığını belirten Tezcan, "44 gizli tanık dinlenildi. Tanık beyanlarını tartışmak için süre verilmeyen sanıklar, mahkum olma aşamasına doğru yaklaşıyor. Sanıklar Türk halkından bu hukuksuzluğa karşı tepki bekliyor. Sanıklar adalet bekliyor. Engizisyon yargılamalarına halkın izin vermemesini bekliyor. Bu nedenle 13 Aralık'ta herkesi Silivri'ye davet ediyoruz. Adaleti çiğneyen bu anlayışa dur demek için yurttaşlarımızı Silivri'ye bekliyoruz. Yargı siyasetten talimat alırsa, savunma da kaynağını hukuktan değil siyasetten alma hakkı kazanır" diye konuştu. (Selahattin GÜNDAY/DHA)