CHP'den Başbakan için yardım sandığı

CHP lideri Deniz Baykal'ın Antakya mitinginde, "Maaşımla geçinemiyorum" diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için para toplandı. Antakya ve Mersin'de halka seslenen Baykal, vatandaşlardan, seçimlerde AKP'nin ağzının payını vermesini istedi.
Haber: ZİHNİ ERDEM / Arşivi

ANTAKYA/MERSİN - CHP lideri Deniz Baykal'ın Antakya mitinginde, "Maaşımla geçinemiyorum" diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için para toplandı. Antakya ve Mersin'de halka seslenen Baykal, vatandaşlardan, seçimlerde AKP'nin ağzının payını vermesini istedi.
CHP'liler Antakya'daki mitingde, bir kutuya 'Başbakan'a yardım sandığı' yazarak Baykal'ın konuşma yapacağı kürsüye getirdi. Baykal, sandığı görünce "Boşverin, uğraşmayın böyle şeylerle" diyerek kaldırılmasını istedi. Baykal'ın uyarısı üzerine partililer, sandığı kürsüden indirdi, ancak yardım toplamaya devam etti.
Konuşması sırasında Erdoğan'ın sık sık yuhalanması üzerine Baykal, "Sakın yuhalamayın. Siz çağdaşsınız, demokratsınız. Gereğini sandıkta yaparsınız" dedi. Başbakan'ın 3 Kasım seçimleri öncesinde yoksul vatandaşlardan dertlerine çare olmak için oy istediğini anımsatan Baykal, "Böyle başbakan olur mu? Sen 6.5 milyarla geçinemiyorsun, asgari ücretli vatandaş ne yapsın" diye sordu. Baykal, Antakyalılardan AKP iktidarına bir ders vermelerini isteyerek "Bunlara meydanı boş bırakmayın. Siz o gazete ve televizyonlara rağmen AKP'nin ağzını payını verin" diye konuştu.
Baykal, Mersin'de de Erdoğan'a yüklenirken, "Manşetler, gazeteler emrinde.
Aleyhinde yazı yazan gazetecileri susturuyor. Hangi AB ülkesinde bunlar oluyor? Arkasında işadamları, 'Bu dağları ben yarattım' diyor. Bunlar hastalıktır. Bunun ilacı seçim, reçetesi oy, doktoru da millettir" dedi.