CHP'den Başbakan'a 23 Nisan'da 'fısıltı' tepkisi

CHP'den Başbakan'a 23 Nisan'da 'fısıltı' tepkisi
CHP'den Başbakan'a 23 Nisan'da 'fısıltı' tepkisi
CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını nedeniyle Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, koltuğuna oturan Pelin Su'nun kulağına muhalefetle ilgili sorulan soruya 'bol keseden' diye fısıldadığını iddia etti ve tepki gösterdi.

RADİKAL- CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, TBMM'de basın toplantısı düzenledi ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Bugün çocukların makamlara oturduğunu ve çocukların çok saf olduğunu belirten Gök, Davutoğlu ile koltuğuna oturan çocuğun videosunu izletti.

Gök, "Bugün Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın bir başbakan tarafından nasıl istismar edildiğini, siyasete alet edildiğini görmüş bulunuyoruz. Bir çocuktan medet umar hale geldi. Bir çocuğun arkasına saklandı" dedi.

Başbakanlık koltuğuna oturan çocuğun kulağına Ahmet Davutoğlu'nun eğilerek "bol keseden" dediğini öne süren "Yazıklar olsun Başbakan. Başbakanı şiddetle kınıyoruz. Böyle siyasete alet edilemez" diye tepki gösterdi. Gök, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten tutuklanan avukat Uğur Kılıç olayına değinerek tepki gösterdi.


Fırat KESKİNKILIÇ / ANKARA-DHA


  http://www.radikal.com.tr/134245713424572

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Davutoğlu yerinde ben utandım: - nedesemboş

  23 Nisanda koltuğunuza oturttugunuz çocuğun kulağına muhalefeti kötülemesi için sözler fisildayacak kadar mı düştünüz?? TV de seyredenler sizi ayıpladı sayın Davutoğlu..

  gök gürlemiş - user1059152

  fısıldayana da bir fısıldayan var