CHP'den 'bir uçak daha vardı' iddiası

CHP'den 'bir uçak daha vardı' iddiası
CHP'den 'bir uçak daha vardı' iddiası
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, Suriye tarafından uluslararası hava sahasında düşürülen Türk jetinin yanında bir jet daha olduğunu iddia etti.

Fatih YILMAZ

TOKAT - Tokat’ta 16 il başkanının yer aldığı parti toplantısına katılan CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, Suriye tarafından düşürülen Türk uçağı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Uluslararası hava sahasında Suriye tarafından düşürülen Türk Hava Kuvvetleri’ne ait RF-4E tipi ’Phantom’ keşif uçağının yanında bir uçak daha olduğunu ve Hatay’da insanların bunu çıplak gözle gördüğünü söyleyen Düzgün, "Uçağın düşürüldüğü nokta Hatay’da insanların çıplak gözle görebildiği nokta. Tüm Hatay halkının gördüğü, kimseye söylenmeyen bir gerçek var: Oraya giden iki tane uçak var. Bu uçaklardan bir tanesi düşürüldü. Diğer uçağın ne kimliğinden bahsediliyor ne de kim tarafından gönderildiğinden bahsediliyor. Ne de daha sonrasında ne olduğundan bahsediliyor.’ dedi.

Hatay halkının gördüğü uçağın hükümet tarafından inkar edildiğini söyleyen Düzgün, bu uçağın kimin olduğunun, hangi ülkenin bayrağı ile uçtuğunun açıklanmasını istedi.

Düzgün ‘Ama söylediğim gibi ikinci uçak hiçbir kurum tarafından söylenmiyor ve açıklanmıyor. Bence bu olayın çözüm noktası burada yatıyor. Bu uçak kimindi ve hangi görevle oraya gitmişti?” diye konuştu.

İkinci uçağın NATO ülkelerinden birisine ait olduğunu iddia eden Düzgün, ”Uçağın uyruğu konusunda resmi makamlar haricinde bizim bilgimiz yok” ifadelerini kullandı. (dha)