CHP'den Çapan'a şok: Üyelikte çıkarılmış, kimsenin haberi yok

CHP'den Çapan'a şok: Üyelikte çıkarılmış, kimsenin haberi yok
CHP'den Çapan'a şok: Üyelikte çıkarılmış, kimsenin haberi yok
2014'deki yerel seçimlerde CHP'nin Esenyurt Belediye Başkan adayı olan Çetin Çapan ve ağabeyi Zeki Çapan'ın parti üyeliğinden çıkarıldığı ortaya çıktı.

RADİKAL-Geçen yıl yapılan yerel seçimlerde   CHP 'nin Esenyurt Belediye Başkan adayı olan eski belediye Başkanı Gürbüz Çapan'ın kardeşi Çetin Çapan'ın parti üyeliğinden çıkarıldığı ortaya çıktı. Çapan üyelikten çıkarıldığını 7 Haziran seçimlerinde aday olacak milletvekillerinin belirleneceği 29 Mart'ta yapılacak ön seçim listelerinin askıya çıkarılmasıyla öğrendi. Çetin Çapan'ın dışında ağabeyi Zeki Çapan'ın üyelikten çıkarıldığı belirlendi. Üyelikten çıkarılması ile ilgili Radikal'e konuşan Çetin Çapar benim bir istifa ya da disiplin suçum yok. Kim beni üyelikten çıkardı kimse bilmiyor" dedi.

Konuyla ilgili parti genel merkeziyle görüştüğünü ancak üyelikten çıkarılma sebebinin henüz kendisine açıklanmadığını belirten Çapan, “Biz ailece partiye gönül vermişiz. Ben belediye başkanlığı seçimini kazanmasam da partime iyi oy kazandırdım. Yeni üyeler kattım. Ama beni üyelikten çıkardılar. Önceliğimiz bu işlemin kim tarafından yapıldığını öğrenmek olacak" diye konuştu.  

'İSTİFA ETMİŞSEM İMZALI BELGEM OLMASI LAZIM'

Üyelikten çıkarılan Çetin Çapan'ın ağabeyi Zeki Çapan da üyeliklerinin nasıl sonlandırıldığına dair bilgi edinmeye çalıştıklarını ama gerek ilçe gerekse Genel Merkez'den henüz yanıt alamadıklarını belirterek "İstifa etmişsem bana istifa ettiğime dair belgeyi verin, partiden atılmış isem neden atıldığımı gösteren belgeyi verin" dedim kimse bir belge ibraz edemedi. Önce hata olduğunu düşündük ama meğer biz partiden atılmışız" diye konuştu.