CHP'den Davutoğlu'na cevap: Ayarı bozuk televizyon gibi...

CHP'den Davutoğlu'na cevap: Ayarı bozuk televizyon gibi...
CHP'den Davutoğlu'na cevap: Ayarı bozuk televizyon gibi...
Başbakan Ahmet Davutoğu'nun Kılıçdaroğlu'na yönelik "Kendi genel başkanına kurulan kumpas üzerinden, genel başkanlığa geldi" sözlerine CHP'den yanıt geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç davutoğlu için "Kaçak Saray'dan verilen talimatlarla aynen fabrika ayarı bozulmuş bir televizyon gibi" dedi.

RADİKAL- CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 
Parti Sözcüsü Haluk Koç, bugün partisinin Sakarya Kongresi'nde Kemal Kılıçdaroğlu 'nu eleştiren Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, çok sert sözlerle cevap verdi. Başbakan Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'na seslenerek "Kendi genel başkanına kurulan kumpas üzerinden, bu çetenin kurduğu kumpas üzerinden genel başkanlığa geldin." demişti. Koç ise  basın toplantısında, 
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Kaçak Saray’dan verilen talimatlarla aynen fabrika ayarı bozulmuş bir televizyon gibi olduğu söyledi. “Siz sadece hırsızlığın, yolsuzluğun, rüşvetin değil ahlaksız kumpasların Türkiye’nin yaşadığı tüm ahlaksız kumpasların da suç ortağısınız.” diyen Koç, “Siz suç işlemek için kurulan bütün çetelerin suç ortağısınız. Siz aynı zamanda değişik çetelere yardım ve yataklık dolayısıyla sanık olacaksınız. Hesabını vereceksiniz tüm bunların. Çıldırmışcasına ahlaksızca saldırganlaşmanız da bundan kaynaklanıyor hiç şüphesiz. Ama inanın korkunun ecele faydası yok” şeklinde konuştu.SİYASETTE DAVUTOĞLU’NA BİÇİLEN ROL KÜÇÜK HÜSAMETTİN TİPİ


Ahmet Davutoğlu’nun Kaçak Saray’dan verilen talimatlarla aynen fabrika ayarı bozulmuş bir televizyon gibi olduğunu belirten Koç, “Görüntüsü olan ama kendi yetki alanıyla ilgili hiçbir iradesi olmayan bir şahsiyet konumunda. Acı ama görünen tablo bu. Katıldığı müsamereler diyorum çünkü o tarzda toplantılarda ancak gösteri yapabiliyor, kendine çizilen kapasite alanı içinde önce dağa taşa selam veriyor, sonra bağa bahçeye selam veriyor ondan sonra aldığı talimat gereği konuşmasının ikinci bölümüne geçiyor.” diye konuştu.

Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi ve onun Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’na asılsız saldırılarda bulunduğu ifade eden Koç, “Söylediklerinin ne kadar boş ne kadar temelsiz olduğunu kendisi de biliyor. Ama en azından biz biliyoruz bu kapasite sınırlılığının bunu ölçebilecek eşikte bir algılama sorgulama yeteneği olduğunu biz tahmin ediyoruz. Ama ne yapsın kendisine siyasette biçilen rol küçük Hüsamettin tipi. Siyasette Davutoğlu’na biçilen rol bir mizah serisi vardı oradaki Küçük Hüsamettin tipi. Bunun ötesine geçemiyor. Kapasite ile geçemiyor, söylemleri ile geçemiyor, tavır ile geçemiyor. Üzücü. Ancak onu oynayabiliyor, onu canlandırabiliyor. Onun gereklerini yerine getiriyor.” şeklinde konuştu.

"BAYKAL’A TEZGAHLANAN OYUNUN ANA AKTÖRÜ...'

Ahmet Davutoğlu’nun taşeron başbakan olduğunu ifade eden Koç, “Şunu çok iyi dinle. Sayın Baykal’a tezgahlanan oyunun ana aktörü şimdi seni siyasi mengeneye alan ağabeyin. Bunu unutma. Anayasa değişiklik önerisi TBMM’de oylanırken nisan sonu sene 2010, gözlüklerini burnunun ucuna kadar indirmiş bir laptop ekranına bakan bir fotoğraf var Ahmet bey bu kimdi biliyor musun? Dikkatle görüntüleri izleyen ve ondan sonra da yayınlayın talimatını veren kişi senin ağabeyindi. Kimdi bu ağabey. Siyaset dünyasının en büyük kaset koleksiyoncusu malum kişi şuanda. Tamam bunları yayınlayın talimatı veren şuanda senin kayığına bindiğin takıntı. Tamam mı Ahmet bey. Sen istiyorsun biz sana söyleyelim. 5 yıldır bu konuyu soruşturmayıp, üzerine gitmeyip, engelleyen kimin iradesi Allah aşkına. 5 yıldır iktidarda kim var? Türkiye’de niye soruşturtmadınız bu işi? Niye sonuçlandırmadınız bu işi? Ucu size mi dokunuyor? Ucu gözlüklerini burnunun ucuna kadar indirmiş laptop ekranına bakın yayınlayın talimatı veren kişiye mi dokunuyor?” ifadelerini kullandı.

'DEMOKRASİ ADIM ADIM TAHRİP EDİLİR, BİR FAŞİZAN DÜZEN ÜLKEYE DAYATILIRSA O ZAMAN HALKIN DİRENME HAKKI MEŞRU HALE GELİR'


“Siz sadece hırsızlığın, yolsuzluğun, rüşvetin değil ahlaksız kumpasların Türkiye’nin yaşadığı tüm ahlaksız kumpaslarında suç ortağısınız.” diyen Koç, “Seçim geliyor, hesap günü yaklaşıyor. Etekleriniz tutuştu. Aynı Hitler felsefesinde olduğu gibi bir yalanı ne kadar çok tekrar ederseniz, sonunda o yalana önce söyleyenler inanır ondan sonra da o tekrarı dinleyenler inanır. Bu mantıktan hareket etmeye çalışıyorsunuz. Siz suç işlemek için kurulan bütün çetelerin suç ortağısınız. Siz aynı zamanda değişik çetelere yardım ve yataklık dolayısıyla sanık olacaksınız. Hesabını vereceksiniz tüm bunların. Çıldırmışcasına ahlaksızca saldırganlaşmanız da bundan kaynaklanıyor hiç şüphesiz. Ama inanın korkunun ecele faydası yok.” açıklamasında bulundu. “Bak Ahmet Bey şunu kafana yerleştir. Sizi, demokrasi, belirli hak ve özgürlükleri kullanarak, kullanmanıza olanak sağlayarak iktidara getirdi.” diye seslenen Koç şunları söyledi: “Siz şimdi sizi oraya getiren hak ve özgürlükleri ortadan kaldırarak, demokrasiyi yok etmeye çalışıyorsunuz. Zaten demokrasilerin en tehlikeli durumu da budur. Hırsızlar, eninde sonunda faşizme sığınırlar. Eğer siz bu süreci demokrasiyi, sizi oraya getiren hak ve özgürlükleri yok etmeye kalkarak, rafa kaldırmaya kalkarsanız yine demokrasilerde bir kural vardır. O zaman direniş meşru bir hak haline gelir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun söylediği budur. Akademisyen sıfatın da var, anlarsın sen bunları. Kılıçdaroğlu’nun söylediği budur. Demokrasilerdeki direniş ne zaman bir meşru hak haline gelir. Demokrasi adım adım tahrip edilir, bir faşizan düzen ülkeye dayatılırsa o zaman halkın direnme hakkı meşru hale gelir.”

 

CİHAN