CHP'den Davutoğlu'na jet yanıt: Zaaf gösterecek CHP'li yok

CHP'den Davutoğlu'na jet yanıt: Zaaf gösterecek CHP'li yok
CHP'den Davutoğlu'na jet yanıt: Zaaf gösterecek CHP'li yok
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, düzenlediği basın toplantısında Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sert yanıt verdi.

RADİKAL- CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, düzenlediği basın toplantısında Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sert yanıt verdi.  Haluk Koç şunları söyledi: "CHP'den Davutoğlu'na jet yanıt: "Bakanlık konusunda zaaf gösterecek CHP'li yok. Şimdiki tablonun meşruiyetini açıklamaya çalışırken oldukça sıkıntı çektiği ortada.  PKK terör örgütüdür derhal silah bırakmalıdır, AKP , Öcalan ile arasına mesafe koymalıdır. Terörün 30 yılının 15 yılında bu iktidar vardı. Bitme noktasına gelen terör neden şimdi bu halde? Şehit ailesine ne mutlu size diyorsun madem öyle sen o mutluluktan neden kaçtın. Teamüller ayaklar altına alındı. Seçim sonuçları gasp edilmeye çalışıldı. Sayın Davutoğlu madem seçim hükümetini istemiyordunuz hükümeti kurma görevinin CHP'ye verilmesi için neden ses çıkarmadınız? Başkan olsaymış tabutlar gelmezmiş bunu söyleyenler AKP'nin bakanları. Bu açıkça bir suçun ispatıdır. Bu sözü söyleyen bakanlar bugünkü terör sorununu doğmasında seçimin olduğunu söylüyor. Yani evlatlarınız bize oy vermediğiniz için ölüyor diyorlar. Biz CHP olarak milli iradeye her zaman saygı duyuyoruz. Bizim farkımız budur. 8 Kasım'da erken seçim olması her açıdan daha uygun gözüküyor."

Haluk Koç'un açıklamasından satır başları şöyle:

Artvin'de yaşamını yitirenlerin ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz. Türkiye'nin her tarafında ana feryatları yükselmeye devam ediyor.21 Ağustos'ta Ali Alkan'ı PKK şehit etti. 32 yaşında fidan gibi bir gençti. Bugün Türkiye'de yaşayan her aile aynı şekilde düşünüyor.Mehmet Yarbay ne dedi: "Düne kadar çözüm diyenler bugün neden sonuna kadar savaş diyor." Mehmet Yarbayımız çok büyük bir acıyla bir feryatta bulundu. Kardeşini şehit veren Mehmet Yarbay'a terörist diyebilecek alçaklarla karşı karşıya kaldık.Sonra çıkıp şehit cenazesinde diz çökmüş ağlayan acılı babanın önünde röportaj veriyor. Acılı annelerden helallik almadan Türkiye yönetilemez. Terörle 30 yıl geçirdik.

Sayın Bülent Arınç CHP'nin teklifleri haklı çıktı demiştir. Terör bir yan dan Türkiye'yi sarsıyor. Ekonomi de öyle. Ekonomi konusunda büyük risklerle karşı karşıyayız. 13 Ağustos'tan beri intihar mı edeceksin uyarısı üzerine reel sektörün uğradığı toplam zarar 32 milyon lira. Kim ödüyor bu parayı. Sırça köşkte oturanlar, ayakkabı kutusuna dolar istifleyen ödemiyor.
Onlar kazanıyor bu durumdan. Onların gemileri yüzüyor, milletin ocağı tütmüyor. Biz büyük bir sorumluluk duygusu ile davrandık. Türkiye bedel ödemesin dedik. Türkiye geçici baştan savma hükümetlerle yürütülmesin dedik. Onlara önce Türkiye dedirttirelim dedik, siz önce saray dediniz. Onların tek derdi kaçak saray. Sayın Davutoğlu böyle bir iradeyi gösteremedi. İntihar mı edeceksin telkinine kapılan bir Davutoğlu tablosu çıktı ortaya. Bakın Türkiye tarihinde ilk kez hükümet kurulamadığı için tekrar seçime gidiyor. Bu durumun Türkiye tarihinde bir örneği yok.

SEÇİM SONUÇLARI YOK SAYILDI

Seçim sonuçları yok sayıldı. Teamüller işleyen bir demokrasinin teminatıdır. Teamülleri çiğnemek demokrasiyi çiğnemektir. Davutoğlu yaşananlara seyirci kaldı. Sayın Davutoğlu madem seçim hükümetini istemiyordunuz. Hükümet kurma görevinin CHP'ye verilmesi için neden hiç sesinizi çıkarmadınız. Davutoğlu içinde bulunduğu duruma meşruiyet arıyor. Başkan seçilseymiş şehit tabutları gelmezmiş. Bu açıkça suçun itirafıdır. Bunu söyleyen bakanlar var. Önümüzde bir seçim var. Milletimiz 7 Haziran'dan bu yana görüyor, takip ediyor. Biz milletimizden sadece 4 yıl istiyoruz. Seçimin tarihi konusunda henüz netlik yok. 1 Kasım olarak buyuruldu bir yerlerden. CHP çıkacak takvime göre harekete edecek.

 SEÇİM HÜKÜMETİ 

CHP tavrını ortaya koymuştur. Bu tavırdan sonra zaaf gösterecek hiçbir milletvekilimiz yoktur.
Biz parasız pulsuz da seçimde mücadelemizi yaparız.