CHP'den Diyanet İşleri Başkanı'na: Cüppeni çıkar!

CHP'den Diyanet İşleri Başkanı'na: Cüppeni çıkar!
CHP'den Diyanet İşleri Başkanı'na: Cüppeni çıkar!
Emekli müftü, CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Mehmet Görmez'in kürtaj açıklamasını eleştirdi: Diyanet İşleri Başkanı cübbesini çıkarsın öyle siyaset yapsın!

ANKARA - Emekli müftü Özkes, düzenlediği basın toplantısında, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in kürtaj ile ilgili açıklamasını eleştirdi.

“Sayın Görmez tam bir görmezdir” ifadesini kullanan Özkes, Diyanet'in “siyasetin vesayetinde olduğunu” öne sürerek “Diyanet İşleri Başkanı, cübbesini çıkarsın öyle siyaset yapsın. Din kisvesiyle siyaset, ticaret ve bölücülük yapmak caiz değildir” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'na “Her kürtaj bir Uludere midir?” sorusunu yönelten Özkes, kürtaj açıklamasının yapıldığı gün hac fiyatlarının da tespit edildiğini anımsattı. Küretajın sözlükte “kazımak” anlamına geldiğini aktaran Ökzes, “Diyanet de hacıların cebindeki paraları sonuna kadar kazıyarak alıyor. Diyanet bir nevi küretaj yapıyor” diye konuştu.
Özkes, “Diyanet AKP 'ye değil Allah'a yakın olmalıdır. Kul hakkından, hacıların hakkından sakınmalıdır” dedi.
Özkes, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 'e, Devlet Denetleme Kurumu'na hac ve umre gelirlerini araştırması için talimatı vermesi çağrısında bulundu.