CHP'den ihraç edilen Süheyl Batum, davayı kazandı partiye geri döndü

CHP'den ihraç edilen Süheyl Batum, davayı kazandı partiye geri döndü
CHP'den ihraç edilen Süheyl Batum, davayı kazandı partiye geri döndü
Yüksek Disiplin Kuru kararıyla CHP'den ihraç edilen Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Süheyl Batum, açtığı davayı kazanarak CHP'ye geri döndü.

RADİKAL- Yüksek Disiplin Kuru kararıyla CHP 'den ihraç edilen Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Süheyl Batum, açtığı davayı kazanarak CHP'ye geri döndü. Batum, partiye dönmesi ile yeniden CHP'nin Eskişehir'den milletvekili oldu. Batum,  CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın istifasının ardından yaptığı açıklamada, 'Bu istifalarla partiyi sarsarak düzene sokacaklarını' sözünü söylediği ve Tarhan'a destek için kendisinin de istifa edeceği yönündeki söylemleri gerekçesiyle parti yönetiminden tepki almıştı. Batum, ardından bu yöndeki açıklamaları üzerine CHP MYK tarafından 'partiyi kamuoyu önünde doğrudan tartışmaya açtığı ve parti bütünlüğünü sarsan tutum içine girdiği' iddiasıyla 'kesin ihraç istemiyle' disipline sevk edildi. Toplanan CHP Yüksek Disiplin Kurulu, Batum'un ifadesini aldı. Daha sonra CHP MYK tarafından disipline sevk edilen Batum, Yüksek Disiplin Kurulu tarafından partiden ihraç edildi. CHP Yüksek Disiplin Kurulu'nun, partiden ihracına karar vermesi sonrasında Batum, bu kararın hukuka aykırı olduğunu ve ihraç için iptal davası açacağını belirtmişti. Batum, parti kararının eline ulaşması sonrasında konuyu yargıya taşıdı.

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum partiden ihraç edildi


Batum'un, Ankara'da İdare Mahkemesi'nde açtığı davayı kazandığı kaydedildi. CHP'den Yüksek Disiplin Kurulu kararıyla ihraç edilen Batum, açtığı davayı kazanarak böylelikle CHP'ye geri döndü. Batum, tekrardan CHP Eskişehir Milletvekili oldu.

İhraç kararına Batum'dan ilk tepki

Süheyl Batum kimdir?

Süheyl Batum kesin ihraç istemiyle YDK'ya sevkedildi

Batum, CHP'deki 'rahatsız' isimleri sıraladı

CİHAN

 


  http://www.radikal.com.tr/130283913028393

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  asla - user383887

  Dönemez. ilk mahkemeyi kazanmış olabilir ama temyizi var. Bu nedenle partiye dönemez. Seçimden sonra da gün ola harman ola

  Batum ihraç Balçovalı - balçovalı

  İhraç kararı yargıdan dönmüş.Yanlış hesap Bağdad'a gitmeden döndü böylece...

  yazik - user403126

  batum bence duzgun bir adam ama chp oynak sagi solu basi ..... belli olmayan bir partiye donustu ben batum yerinde olsanm hazir boyle bir vesayet rejim yanlisi esed yanlisi kurt karsityi cozum sureci karsiti plansiz progranmsiz ekonomik bir plani olmayan molotofcularla kol kola paralel ile ic ice fettullah hocaya yaltaklik bir yapinin icine geri donmek icin birak mahkeme acmayi kurban keser ya tarhanin yaninda ya da adam gibi devam ederdim su anda kilicdaroglundan ala biliecegi hic bir birikim tecrube olmayacagi gibi bence politik kariyerine riske sokmustur...