CHP'den Melih Gökçek'e 10 kuruşluk tazminat davası

CHP'den Melih Gökçek'e 10 kuruşluk tazminat davası
CHP'den Melih Gökçek'e 10 kuruşluk tazminat davası
CHP, bir televizyon programındaki sözleri nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında 10 kuruşluk tazminat davası açtı.

ANKARA Cumhuriyet Halk Partisi , Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında, bir televizyon programında partinin onur ve saygınlığını hedef alan, kişilik haklarına tecavüz niteliğindeki beyanları nedeniyle 10 kuruşluk tazminat davası açtı. 

Dava dilekçesinde, "Davacının tüm iddiaları sadece müvekkil partinin onuru ve saygınlığını zedelemeye yöneliktir. Toplum nazarında müvekkil siyasi partiyi küçük düşürme amacını güden davalının iddialarının tümü mesnetsizdir. Hiçbir belge ve kanıta dayanmadan müvekkil siyasi parti ve üyeleri hatta halk tarafından seçilmiş milletvekillerini, İslam Düşmanlığı ile, cami yıkmak ile,  yabancı devlet ajanlığı ve DHKP-C üyeliği ile suçlamıştır. Davalı bu yaptıkları ile halkı da müvekkil siyasi partiye karşı kışkırtmaktadır" ifadeleri yer aldı.

(DHA)

 


  http://www.radikal.com.tr/135063113506313

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bayağı yüksek tazminat - genco940

  halbuki yüz para bile etmez. Bir kapıda iki dilenci olmaz diye bir laf vardır ama gel gör ki saray, Çankaya derken sonradan bitme kiralık ağızlarda pislikleri ile kapı çalıyorlar. Denecek tek şey belli inayet ola. Geçti Borun pazarı sür eşeğin Niğde'ye.

  Çok ayıp - citizen

  Ne yapıyorsunuz siz... 5 para etmez kişilere 10 kuruşluk dava olur mu... Mahvedeceksiniz adamı...

  10 Kurusa yazik.. - baizzet1925_379

  Bes Kurus dahi etmez...