CHP'den Ömer Çelik'e yanıt: Protokol AKP-PKK mutabakat metnidir

CHP'den Ömer Çelik'e yanıt: Protokol AKP-PKK mutabakat metnidir
CHP'den Ömer Çelik'e yanıt: Protokol AKP-PKK mutabakat metnidir
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik 'Belgeleri açıklamaz ise sorumsuz olarak tarihe geçer' sözlerine CHP'den yanıt geldi. CHP'li Haluk Koç "Protokol burada ve bu AKP-PKK mutabakat metnidir" diye yanıt verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç,  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'in  CHP liderine yönelik "Ben Oslo belgeleri gördüm, hükümet eziliyor' diyen birisinin, ilk yapması gereken çıkmalı kamuoyunun önünde 'Bakın dönemin başbakanının imzası var, bu belgelerle şu sözler verilmiş' demesi gerekir. Hemen bir saat, iki saat içinde bu belgeler nelermiş, altında kimin imzası varmış bunu açıklasınlar, biz gereğini yaparız" sözlerine yanıt verdi. CNN Türk'e konuk olan Haluk Koç, "Protokol burada ve bu AKP - PKK mutabakat metnidir" diye konuştu.

Ömer Çelik: Kılıçdaroğlu belgeleri açıklamazsa sorumsuz olarak tarihe geçer

12 Eylül 2012  dönemin başbakanına bazı sorular yönelttiklerini hatırlatan Haluk Koç, "14 tane soru sorduk ancak bir cevap alamadık. Önce hakaret yağdırarak o dönemin Başbakanı Erdoğan inkar etti sonra dolaylı olarak kabul edilmeye başlandı. Çelik'in Ak Parti arşivlerinden 18 Eylül 2012 tarihli CHP'nin açıklamasına bakmasını istiyorum. Protokol burada ve bu AKP-PKK mutabakat metnidir. Üç paragraflık giriş, 9 maddeden oluşan iş bu mutabakat metni, taraflar arasında arabuluculuk yapan hakem devlet temsilcileri tarafından taraflar adına imza altına alınmış ve aslı hakem devlet merkezinde arşive alınmıştır. CHP tarafından bu açıklanmıştır. Sayın Çelik soruyor, haberi yok. Bunlar açıklandı Sayın Çelik. Bu istifa müessesesini hatırlamanız çok önemli ama burada açığa düşüyorsunuz.  Çelik’in istifa önerisini Ankara Garı’ndaki o katliam görüntülerinden sorumluluk çıkarmayan şu anda hükümette bakanlık yapanlara hatırlatmasını istiyorum" dedi.

ANKARA/DHA