CHP'den seçmene garanti

İstanbul'da haftalık olarak yayımlanan ve halka ücretsiz dağıtılan Gazete Metro'nun düzenlemeye başladığı Metropol söyleşilerinin önceki geceki ilk konuğu CHP lideri Deniz Baykal'dı.

İSTANBUL - İstanbul'da haftalık olarak yayımlanan ve halka ücretsiz dağıtılan Gazete Metro'nun düzenlemeye başladığı Metropol söyleşilerinin önceki geceki ilk konuğu CHP lideri Deniz Baykal'dı. Baykal, 28 Mart yerel seçiminde her CHP adayı için seçmene garanti belgesi vereceklerini söyledi. Baykal, "Bu belge CHP'nin namus sözü olacak. Aday göstereceğimiz tüm isimlerin başkanlıkları boyunca yaptıkları her işin arkasında olacağız. Yanlış yapan başkan olursa önce karşısında CHP'yi bulacak" dedi.
Turizm için aday
"Deprem sorununu iyi bilen, İstanbul'da turizmi patlatacak adaylar arıyoruz. Özellikle kadın adaylar göstermek istiyoruz" diyen Baykal, eski İzmit Belediye Başkanı ve İzmit Milletvekili Sefa Sirmen'in
İstanbul'dan aday adayı olmasını ise şöyle değerlendirdi:
"İzmit'teki başkanlığı döneminde Türkiye'deki en iyi belediyecilik anlayışını hayata geçirdi. İstanbul'un sorunlarını çok iyi bilen bir isim. İstanbul'un yükünü çok iyi taşıyabilecek birisi."