CHP'den 'temel'li kutlama

CHP Gençlik Kolları, 19 Mayıs kutlamalarında Ankara'da düzenlediği
'Tam Bağımsız Türkiye' yürüyüşü, YÖK Yasası ile imam-hatiplilerin önünü açmaya çalışan AKP'ye karşı gövde gösterisine dönüştü.

ANKARA - CHP Gençlik Kolları, 19 Mayıs kutlamalarında Ankara'da düzenlediği
'Tam Bağımsız Türkiye' yürüyüşü, YÖK Yasası ile imam-hatiplilerin önünü açmaya çalışan AKP'ye karşı gövde gösterisine dönüştü.
Anıtkabir'de sona eren yürüyüşün ilk durağı CHP Genel Merkezi önü oldu. CHP'li gençler ellerinde 'Devrimlerinin bekçisiyiz', 'Powell'ın sevdası, Tayyip'in rüyası, imam-hatip yasası', 'Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz', 'İmam-hatip yasasına geçit yok' yazılı pankart ve dövizler taşıdı. Gençleri "Topraklarınızı ve bayrağınızı omuzlayarak Ankara'ya geldiniz, hoş geldiniz" sözleri ile karşılayan Baykal, gençlerin Türkiye'nin dört bir tarafından getirdikleri toprağı temeli atılacak olan genel merkezin temeline yerleştirileceğini söyledi. Baykal ve CHP'li gençler daha sonra Söğütözü'nde yeni CHP Genel Merkezi'nin temel atma törenine katıldı. Baykal Atatürk'ün en büyük iki eserinden biri olarak tanımladığı CHP'nin modern bir genel merkez binasına kavuşması için ilk somut adımı attıklarını belirtti.