CHP'den TRT'ye ilk tepki: 'Her zamanki gibi...'

CHP'den TRT'ye ilk tepki: 'Her zamanki gibi...'
CHP'den TRT'ye ilk tepki: 'Her zamanki gibi...'
CHP, seçim reklamını yayınlamayan TRT için bir açıklamada bulundu. Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP'nin 'Milletçe Alkışlıyoruz' reklamını TRT'nin yayınlamamasına tepki gösteren bir açıklama yayımladı.

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP'nin 'Milletçe Alkışlıyoruz' reklamını TRT'nin yayınlamamasına tepki gösteren bir açıklama yayımladı. Tezcan yaptığı yazılı açıklamada milletçe alkışlamaya devam edeceklerini belirterek şu ifadeleri kullandı: TRT, partimizin 'Milletçe alkışlıyoruz' reklamını yayınlamama kararı alarak yeni bir skandala imza atmıştır. Din, bayrak gibi simgelerin propaganda da kullanılması yasak iken, bu simgeleri kullanan AKP reklamlarını yayınlayan TRT'nin aldığı bu karar hukuk dışıdır. TRT her zamanki gibi iktidar yardakçılığına soyunmaktadır. Tüm demokratik ülkelerde vatandaşın vergileriyle finanse edilen devlet televizyonlarının temel amacı yayın eşitliğini sağlamaktır. Görülen o ki TRT yetkilileri yandaşlıkta sınır tanımamaktadır. TRT yöneticileri kamu görevinin kötüye kullanarak suç işlemektedir. Bütün hukuki işlemler için çalışmalarımızı başlattık. TRT yöneticileri TRT'nin sahibinin sesi olması konusunda kararlılar ise unutmasınlar ki TRT'nin asıl sahibi millettir. Milletçe alkışlamaya devam edeceğiz. (DHA) 

TRT'den CHP reklamına ret: İktidar partisini hedef alıyor  http://www.radikal.com.tr/133368413336841

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TRT - user974747

  türkiyenin a haber,24,ülke tv ve kanal 7 ile birlikte en kalitesiz medya kuruluşudur.Chp yönetimi aslında en başta trt'yi protesto edip reklam başvuru yapmasaymış daha iyi olurmuş.Bu habercilikten haberi olmayan kuruluşların adını ağza almaya dahi değmez.Memleketin kanalı mısın,hükümetin kanalı mısın?hükümetin kanalısın...