CHP'li başkanlara öğüt

CHP lideri Deniz Baykal, yerel seçimlerden 'başarıyla çıktıkları' görüşünde ısrar ediyor.

ANKARA - CHP lideri Deniz Baykal, yerel seçimlerden 'başarıyla çıktıkları' görüşünde ısrar ediyor. Seçimlerde belediye sayısını artırdıklarını vurgulayan Baykal, seçimi kazanan belediye başkanlarına, "Öncelikle dürüst olun" diye seslendi.
'Olağanüstü kurultay' çağrılarının yapıldığı CHP'de yerel seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmeler devam ediyor. Sonuçlar dün belediye başkanları toplantısında ele alındı. Sonuçlar bugün de il başkanları toplantısında tartışılacak. Büyük Anadolu Oteli'nde düzenlenen toplantıya CHP'nin 28 Mart'ta seçilen 472 belediye başkanının yanı sıra, bazı il başkanları, milletvekilleri ve Parti Meclisi üyeleri de katıldı.
Toplantının açılışını yapan Baykal, 28 Mart öncesinde 369 belediye başkanına sahipken, bu sayıyı 472'ye çıkardıklarını belirterek, "Şimdi CHP, seçim kazandığı yerlerde iktidardadır. Sizlerin sergileyeceği uygulamalar, CHP'nin bundan sonraki başarısına en büyük katkıyı getirecektir" dedi. Belediye başkanlarına, "Biz CHP olarak, belediye başkanlarımızın birer CHP militanı ve partizanı olmalarını istemiyoruz. Toplumun her kesimini kucaklamalısınız " diye seslenen Baykal, yerel yöneticilerin CHP'nin ahlakını, ilkelerini unutmadan, hareket etmeleri gerektiğini kaydetti. Baykal, belediye başkanlarının en büyük sermayelerinin 'dürüstlük ve güvenilirlik' olduğunu söyledi.