CHP'li Çıray'dan 1 Mayıs uyarısı

CHP'li Çıray'dan 1 Mayıs uyarısı
CHP'li Çıray'dan 1 Mayıs uyarısı
CHP PM üyesi Aytun Çıray 1 Mayıs ve 1 Haziran tarihlerine dikkat edilmesini, provokasyon yapılacağı yönünde ciddi bilgi aldığını dile getirdi.

RADİKAL - CHP PM üyesi Aytun Çıray, 1 Mayıs ve 1 Haziran tarihlerinde terör örgütü DHKP-C ve provokasyonlara karşı dikkat edilmesi gerektiğini belirterek şöyle konuştu:

"Şimdi 1 Mayıs'ı insanımız Taksim'de kutlamak istiyor, daha önce bu hükümet tarafından Taksim'de kutlanmasına izin verilmiş ve demokratik açılım gibi sunulmuştur. Şimdi ne oldu da Taksim'de işçilerin eylemi engelleniyor. Binlerce polisin orada olacağı, tahrik edilircesine açıklanıyor ve çatışma ortamının psikolojik zemini hazırlanıyor. Emin olmadığım hiçbir şeyi açıklamam. Güvendiğim bir kaynaktan gelen bilgiye göre, 1 Mayıs'ta provokasyon yapılacak. 1 Mayıs ve 1 Haziran'a dikkat çekmek istiyorum. Gittikçe oyları düşen hükümet rakip gördüğü siyasi partileri terörle ilişkilendirmek ve onları kavgacı bir siyasetin organlarıymış gibi göstermek için 1 Mayıs ve 1 Haziran'da provokasyona hazırlanmaktadır. O gösterilere katılacak olan halkımızı uyarıyorum bu oyuna gelmeyin, bu oyunu bozun ve bir kere daha bu milletin bu oyunları yutmayacağını gösterin."