CHP'li Düzgün: Beni merdiven boşluğuna AKP'li vekiller itti

CHP'li Düzgün: Beni merdiven boşluğuna AKP'li vekiller itti
CHP'li Düzgün: Beni merdiven boşluğuna AKP'li vekiller itti
Meclis'te dün yaşanan kavga sırasında CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, Meclis kürsüsünün arkasındaki merdivenden aşağıya düştü. Kendisini merdiven boşluğuna AKP'li vekillerin ittiğini söyleyen Düzgün bir süre kuliste dinlendikten sonra Genel Kurul salonuna geri döndü.

RADİKAL - TBMM Genel Kurulu'nda İç Güvenlik paketi görüşmeleri gergin başladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ile TBMM Başkanvekili Sadık Yakut arasında sözlü tartışmanın ardından, Tanrıkulu söz isteyerek kürsüye çıktı. Bu sırada başkanlık divanını önünde bulunan AKP Grup başkanvekili Mahir Ünal ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu arasında sözlü tartışma başladı. Bunun üzerine TBMM Başkanvekili Sadık Yakut birleşime ara verdi. Kürsüde bulunan Tanrıkulu, Ünal'ın yanına doğru yürüyünce AKP ve CHP'li milletvekilleri de buraya doğru hareket etti. 

Bu andan itibaren AKP ve CHP'li milletvekilleri tekme-tokat birbirine girdi. Bu sırada arbedenin arasında kalan CHP Tokat milletvekili Orhan Düzgün, merdivenlerden stenografların olduğu yere sırt üstü düştü. Arkadaşları tarafından yerden kaldırılan Düzgün salondan çıkartıldı. Kavga ise araya giren diğer milletvekilleri tarafından sonlandırıldı.

CHP Tokat Milletvekili Düzgün, bir süre kuliste dinlendikten sonra Genel Kurul salonuna geri döndü ve ardından tekrar çıktı. Olay hakkında konuşan milletvekili Orhan Düzgün, arbede esnasında kendisini AKP'li vekillerin merdiven boşluğuna ittiğini söyledi. 

Düzgün, kendisine ait twitter hesabından ise ""Belimizi kırabilirsiniz ama direncimizi asla" mesajını paylaştı.