CHP'li Genç: İrtica artık suç değil

CHP'li Genç: İrtica artık suç değil
CHP'li Genç: İrtica artık suç değil
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, artık irticanın suç olmadığını, hukuk sisteminin koruduğu bir sistem haline geldiğini ileri sürdü

TBMM - Genç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Darbeleri Araştırma Komisyonu'nun artık fonksiyonunu yitirdiğini öne sürdü.

“Komisyon, geçmişte AKP ve Tayyip Erdoğan 'ın yaptığı yolsuzluklar hakkında soruşturma yapanlardan hesap sorma makinesi haline getirildi” iddiasında bulunan Genç, “Adil Serdar Saçan'ı çağırarak dinlediler. Komisyon Başkanı Nimet Baş, geçmişte Albayraklar'ın avukatıydı” dedi.

CHP 'li Genç, AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca'nın, komisyon üyesi olmamasına rağmen, komisyona gelip Adil Serdar Saçan'a, “Sen bana işkence yaptın” demesinin doğru olmadığını söyledi.

Genç, komisyonun artık darbeleri meşrulaştırma görevi üstlendiğini öne sürdü.

‘İRTİCA HUKUK SİSTEMİNİN KORUDUĞU BİR SİSTEM HALİNE GELDİ’
Türkiye'de dikta rejimi olduğunu ve buna Meclis'in de alet edilmek istendiğini savunan Genç, “Merve Kavakçı, benim için darbeci demiş. Bir milletvekilinin türbanlı olarak Meclis'e gelmesi yanlış. Kavakçı Meclis'e geldiğinde Septioğlu'nun yanına gittim ve 'ara ver bunu dışarı çıkar' dedim. Bugün olsa gene aynısını yaparım” diye konuştu. Genç, artık irticanın suç olmadığını, hukuk sisteminin koruduğu bir sistem haline geldiğini ileri sürdü.

Kamer Genç, “18 yaşta milletvekilliği” ile ilgili bir soruyu yanıtlarken, “Tayyip Erdoğan kendi çocuklarını, yakınlarının birkaç tane çocuğunu milletvekili yapacak, onlar da 4 sene milletvekilliği yaptıktan sonra ömür boyu emekli maaşı alacak” görüşünü savundu.