CHP'li Haluk Koç: Bir seçim daha olmasın istiyoruz

CHP'li Haluk Koç: Bir seçim daha olmasın istiyoruz
CHP'li Haluk Koç: Bir seçim daha olmasın istiyoruz
CHP Sözcüsü Haluk Koç, Ankara'da gerçekleştirilen HAK-İŞ Genel Kongresi'ne katıldı. Kongrede konuşan Koç, "Bir seçim daha olmasın istiyoruz. Çünkü 7 Haziran'da bir milli irade ortaya kondu. O çıkan milli iradenin bir karşılık bulması gerekiyordu. Türkiye, yeniden sandığa gitme ihtiyacı duymamalıydı" dedi.

ANKARA Ankara'da düzenlenen HAK- İŞ Genel Kongresi'nde açıklamalarda bulunan CHP Sözcüsü Haluk Koç, 1 Kasım'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından tekrar bir seçimin olmasını istemediklerini belirterek "Allah korusun 3 ay sonra bir seçim daha olursa şu andaki Sayın Başbakan'ın partisinin seçim programında tıpkı asgari ücretin CHP çizgisinde düzeltildiği gibi tıpkı taşeron işçilere kadro verme sözü verilebildiği gibi ormanda çile çeken, eziyet çeken, emeği sömürülen o insanlara da CHP'nin açtığı yoldan 'Evet, CHP doğru söylemiş. Vahidi fiyat uygulamasını biz de getiriyoruz' sözlerini duyarız. Ama bir seçim daha olmasın istiyoruz. Çünkü 7 Haziran'da bir milli irade ortaya kondu. O çıkan milli iradenin bir karşılık bulması gerekiyordu. Türkiye , yeniden sandığa gitme ihtiyacı duymamalıydı" ifadelerini kullandı.

"İMAM HATİPLERDE OKUYANLAR KİMSENİN HAZIR GÜCÜ OLMASIN"

CHP'nin imam hatip okullarını kapatacağı yönündeki iddialara değinen Koç, imam hatiplerde okuyan öğrencilerin her alanda eğitim alması gerektiğini ifade ederek "İmam hatipleri niye kapatalım? Onu kuran CHP... Sadece şunu istiyoruz. İmam hatiplerde okuyan evlatlar da bizim evlatlarımız. Hiç kimsenin hazır gücü olmasınlar. Felsefe öğrensinler, dinler tarihi öğrensinler, çağdaş bir eğitim alsınlar ve yetiştikleri alanda bu ülkeye katkıda bulunsunlar. CHP bir fark koyuyor ortaya. Ezbere, kalıplara göre davranma alışkanlığını terk etmeye çalışıyoruz. Zor bir iş, ama yapmak gerekiyor" diye konuştu.

(DHA)