CHP'li Koç: Asgari ücreti 1500 TL yapacağız

CHP'li Koç: Asgari ücreti 1500 TL yapacağız
CHP'li Koç: Asgari ücreti 1500 TL yapacağız
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, CHP'nin asgari ücreti 1500 liraya çıkarma sözü verdiğini söyledi.

RADİKAL - CHP 'nin özellikle ekonomiye dair seçim vaatleri adım adım kamuoyuna duyurulmaya devam ediyor. CHP'nin yeni vaadi, asgari ücretin 1500 TL'ye yükseltilmesi oldu.

CHP Basın Birimi'nden yapılan açıklamada, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, seçim çalışmaları kapsamında Kızılcahamam'da vatandaşlarla buluştu. 

Seçime yaklaşık 50 günlük bir süre kaldığını aktaran Koç, şunları söyledi:

"Biz bu kampanyamızı hiç kimse ile kavga etmeden götüreceğiz. Tamamen her kesime ne vereceğimizi anlatacağız. Çünkü biz bunlarla ilgiliyiz. Modern kölelik olan taşeronu bitireceğiz, asgari ücret üzerindeki vergi yükünü kaldıracağız, çiftçiye üretimde kullandığı mazotu iki liraya vereceğiz, asgari ücreti bin 500 TL'ye yükselteceğiz. Kredi kartları üzerindeki temerrüt faizi kıskacını kaldıracağız, kartın borcunu da 5 yıllık süreye yayacağız. Emekliye de hem intibak hem de Ramazan ve Kurban bayramlarında iki ikramiye maaş vereceğiz. Askeri olan aileye 300, 65 yaş üstüne ilave 240, engelliye 400 lira yaşam desteği vereceğiz."