CHP'li Koç: Derviş AKP'li gibi konuştu

CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş'in CHP'nin çizgisi ve mücadelesi ile bir ilgisinin olmadığını ileri sürerek...

ANKARA/İZMİR - CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, CHP İstanbul Milletvekili Kemal Derviş'in CHP'nin çizgisi ve mücadelesi ile bir ilgisinin olmadığını ileri sürerek, "Sayın Derviş, muhalefet partisi milletvekili gibi değil iktidar partisi milletvekili gibi konuşmalar yapmıştır" dedi.
Koç, parlamentodaki basın toplantısında bir soru üzerine, Derviş ile ilgili şunları söyledi: "Sayın Derviş'in TBMM'de CHP'nin yaptığı çalışmalara, grup başkanvekili olarak söylüyorum, bu iki yasama döneminde de hiçbir katkısı olmamıştır. Derviş yaptığı açıklamalarla bir muhalefet milletvekilinden çok bir iktidar milletvekili olarak, onu anımsatacak tarzda konuşmalar yapmaktadır. Bu CHP'nin çizgisi ile, CHP'nin savunduğu ilkelerle CHP'nin verdiği mücadele ile bir ilgisinin olmadığını sürekli kendisi ifade etmektedir."
'İçime sinmiyor'
CHP İzmir Milletvekili Hakkı Ülkü de, Derviş'in türbanla ilgili görüşlerine
tepki göstererek, "80 yıllık Cumhuriyet'in ilkeleriyle çatışan türbanın birinci gündem maddesi olması içime sinmiyor" dedi.