CHP'li Loğoğlu: Boyumuzun ölçüsünü yerel seçimlerde alacağız

CHP'li Loğoğlu: Boyumuzun ölçüsünü yerel seçimlerde alacağız
CHP'li Loğoğlu: Boyumuzun ölçüsünü yerel seçimlerde alacağız
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu, CHP'nin yerel seçimler için çok ciddi hazırlık yaptığını belirterek, "Tabiri caizse boyumuzun ölçüsünü yerel seçimlerde alacağız" dedi

İbrahim EMÜL

OSMANİYE - Osmaniye’de CHP İl Başkanlığı’nda açıklama yapan Faruk Loğoğlu, CHP’nin yerel seçim konusunda çok sistemli, planlı ve bilinçli bir çalışma içinde olduğunu anlattı. CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) her hafta toplandığını kaydeden Loğoğlu, "Her toplantı da yerel seçim konuları ağırlıklı olarak gündeme geliyor. Parti üç tane kamuoyu yoklaması yapan üç tane şirketle anlaştı. Yerel seçimlerin olacağı tarihe kadar CHP için iki üç ay aralıklarla Türkiye ’nin bütün illerinde kamuoyu yoklamaları yapacak" diye konuştu.

’KAZANABİLECEK KİŞİLERDEN SEÇİLECEK’
Seçimlerden CHP’den ne beklenildiğini, halkın neler istediğini ele acaklarını açıklayan Loğoğlu, şöyle konuştu:

"CHP nerede, partiden neler isteniyor, halkın yerel seçimlerde beklentileri ne?, Kimler nerede aday olursa başarılı olunur? Bunun yoklamaları yapılacak. Yerel seçimlerde kim nerede nasıl olacak? Bu konuda tam bir karar alınmış değil. Bu konu görüşülüyor. Şu kadarını söyleyeyim, aday belirleme ve açıklama süreci ne olursa olsun, bunlar o yöreden kazanabilecek, bulunduğu her kesimden oy alabilecek kişilerden seçilecek. ’Onun adamı, bunu aday yapalım’ gibi bir düşünce olmayacak. Yerel seçimleri, önümüzdeki iki yıl içinde yapılacak diğer bütün seçimleri, hatta bir anayasa referandumunu etkileyecek bir sınav olarak görüyoruz. Tabiri caizse boyumuzun ölçüsünü yerel seçimlerde alacağız. O boyun da ne kadar yüksek olursa bizim için o kadar iyi olacağını düşünüyoruz."(dha)