CHP'li muhalifler disiplin yolcusu

CHP lideri Deniz Baykal, muhalif milletvekillerinin kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi için düğmeye bastı.

ANKARA - CHP lideri Deniz Baykal, muhalif milletvekillerinin kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi için düğmeye bastı. CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) dünkü toplantısında, 3 Temmuz Kurultayı'ndan sonra MYK bünyesinde kurulan, Genel Sekreter Yardımcısı Oğuz Oyan başkanlığındaki komisyonun, muhalif milletvekilleriyle ilgili 'CHP'li Olmanın Sorumluluğu' başlıklı raporu görüşüldü.
Toplantıda Baykal, CHP'yi yıpratmaya dönük kampanyanın sürdürüldüğü görüşünü yineleyerek, şöyle konuştu: "Bu çalışmalar kurultaydan sonra da devam etmiştir. Partililerimiz 'Bu böyle devam edemez, neden gereğini yapmıyorsunuz' diyorlar. Buna kayıtsız kalamayız. Parti Meclisimiz (PM) gerekli tavrını ortaya koyacaktır."
Baykal'ın bugün saat 11.00'de toplanacak PM'ye 'parti suçu işleyen milletvekillerinin kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi önerisinde bulunacağını' söylediği de öğrenildi. Baykal disipline sevkini isteyeceği isimler hakkında ise bilgi vermedi.