CHP'li Özgür Özel: Koalisyonun kurulup kurulmayacağı yarın belli olacak

CHP'li Özgür Özel: Koalisyonun kurulup kurulmayacağı yarın belli olacak
CHP'li Özgür Özel: Koalisyonun kurulup kurulmayacağı yarın belli olacak
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Başbakan Davutoğlu ile Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu arasında yarın yapılacak görüşmede koalisyonun kurulup kurulmayacağının belli olacağını söyledi.

RADİKAL- CHP  lideri Kemal Kılıçdaroğlu , genel merkezde milletvekillerini topladı ve basına kapalı grup toplantısı yaptı. Toplantı devam ederken CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, basın toplantısı düzenledi ve gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, açıklamalarda bulundu ve gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında yarın yapılacak görüşmeyi hatırlatan Özel, “Yarın koalisyon olup olmayacağı kesinleşecek” ifadelerini kullandı.

CHP'den milletvekillerine 'koalisyon' broşürü

Milletvekillerinin tek tek söz alarak bölgelerindeki durumu anlattıklarını dile getiren Özel, sahadan gelen bilgilerde özellikle MHP 'ye karşı büyük tepki olduğunu söyledi.

"CHP'de seçim hazırlığı" iddiası

Toplantıda milletvekillerine, "CHP'nin koalisyon ilkeleri ve Türkiye'nin 5 temel sorunu" başlıklı 19 sayfalık bir broşür dağıtıldığını dile getiren Özel "Biz Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun ifadesiyle 'Koalisyonun kurulmasını canı gönülden istiyoruz' ama yarınki görüşmeden koalisyon kararı çıkmaz ise vekillerimiz ve örgütümüz neden koalisyon kurulmadığını halka anlatacak. Davutoğlu'nun da bize anlatması gerekiyor. Koalisyon kurulursa da neden koalisyon içinde yer aldığımızı anlatacaklar" dedi.