CHP'li Süleyman Çelebi Meclis kürsüsünde 237 kez 'kahrolsun faşizm' dedi

CHP'li Süleyman Çelebi Meclis kürsüsünde 237 kez 'kahrolsun faşizm' dedi
CHP'li Süleyman Çelebi Meclis kürsüsünde 237 kez 'kahrolsun faşizm' dedi
Meclis'te "İç Güvenlik Paketi" tasarısının maddeleri oylanırken söz alan CHP İstanbul milletvekili Süleyman Çelebi, 5 dakikalık konuşma süresinin tamamında "Kahrolsun faşizm" sloganı attı.

RADİKAL - Türkiye Büyük Millet Meclisi, dün tarihinin en ilginç günlerinden birini yaşadı. AK Parti grubunun önerisiyle görüşülen "İç Güvenlik Paketi" tasarısının maddeleri oylanırken muhalefet partileri oldukça sert tepki gösterdi. Meclis Başkanvekilleri Ayşenur Bahçekapılı ve Sadık Yakut'la CHP , MHP ve HDP'li milletvekilleri arasında sık sık sert tartışmalar yaşanırken birleşime sürekli ara verildi. 

Tasarıya ilişkin maddelerin oylandığı ve AKP 'li vekillerin oylarıyla birer birer kabul edildiği sırada, muhalefet vekilleri de tasarı maddelerine yönelik itirazları için söz aldı. 

Gece geç saatlerde kürsüye çıkan CHP İstanbul milletvekili Süleyman Çelebi, kendisine ayrılan 5 dakikalık konuşma süresinin tamamını "Kahrolsun faşizm" sloganı atarak kullandı. HDP'li vekillerin oturum boyunca kürsünün arkasında oturma eylemi yaptığı ve sürekli sloganlar attığı en gecenin ilginç anlarından biri de Süleyman Çelebi'nin konuşması oldu. Çelebi 5 dakika boyunca yüksek sesle "Kahrolsun faşizm" diye bağırırken muhalefet vekillerinden de destek gördü. Bazı AKP'li vekiller ise Çelebi'ye tepki gösterdi.

Çelebi'nin konuşması devam ederken Meclis Başkanvekili "Sayın Çelebi plak takıldı galiba" diyerek müdahale etmek istedi. Ancak oralo olmayan Çelebi konuşmasını aynı şekilde tamamladı. Çelebi'nin kürsüden inmesinin hemen ardından ise Yakut, "Süleyman Bey tam 237 defa kahrolsun faşizm diyerek bir rekora imza attınız galiba" dedi.

Oktay Vural: 'Muhalefetin hakları gasp edilmiştir'


HDP milletvekilleri: 'Berkin Elvan için buradayız'


Yalçın Akdoğan: HDP-CHP-MHP ttifakı milletin hafızasından silinmeyecek


  http://www.radikal.com.tr/129889712988973

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Boşuna kendini yorma çelebi - user552459

  Vesayeti ele geçirince, kendilerini solcu diye tanımlayanlarında halk üzerinde tahakküm kurarak faşizan uygulamalar yaptığını unutmadık. Sorun veya solda değil sorun vesayet üreten kokmuş sistemde..

  Kardeşlik varken bölücülük neden ??? - user392217

  Bu ülkede, kürdü, türkü, alevisi sünnisi, çerkezi tatarı, tüm herkes kardeşce yaşamaya çalışırken birileri çıkıyor siyaseten bölüyor bir diğeri çıkıyor dinen bölücülük yapıyorlar. neden bu oyunlara geliyorsunuz yazıktır günahtır, bu ülkeyi kurtaran dedelerimiz cephede sırt sırta omuz omuza verip çarpışmadılar mı, bırakın siyasiler ne yaparlarsa yapsınlar, onların derdi koltuk ve çıkar amaçlı sizleri etraflarına toplama sizleri oyuna getirip oy almak ve koltuğa oturup dokunulmazlık kazanmak, ya sonrası, sonrası yok, onlar krallar gibi yaşamaya devam ederken bu ülkenin güzel insanları yine yarı aç, gençler siyasilerin oyunlarına gelmeyiniz, onlar sizi bizi düşündükleri yok bunu unutmayınız, hatta bu ülkeyi bile düşündükleri yok yalnızca kendilerini ve çevresindekileri düşünüyorlar.

  küçükömer haklı - user400460

  Kahrolsun faşizm diyen gerek tek parti döneminde gerekse sonrasında azınlıkların haklarıyla hiç ilgilenmeyip Türklük aşılayan bir partinin milletvekili. Arkada oturarak alkışlayanlar da 90 senedir o partinin ağırlığı yüzünden ezilen azınlıkların temsilcileri. Gel de bu ülkede sağ ve sol kavramları ters oturdu diyen İdris Küçükömer'i saygıyla anma!