CHP'li vekil önseçime takıldı

CHP'li vekil önseçime takıldı
CHP'li vekil önseçime takıldı
CHP'nin Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, yapılan önseçimde 3 kişilik adaylık listesine giremedi.

RADİKAL - Uşak'taki ön seçimde, CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, milletvekili aday listesi sıralamasına giremedi.

CHP'nin 7 Haziran'da yapılacak TBMM 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde adaylarını belirlemek üzere ön seçim yaptığı 41 il arasında yer alan Uşak'ta, 3 kişilik milletvekili aday listesine girmek için 10 aday adayı yarıştı.

CHP'de devrim gibi önseçim

Ön seçim sonucuna göre, Özkan Yalım 3 bin 315, İsmet Akın 2 bin 83, Mustafa Aydın 2 bin 50 oyla CHP listesinden milletvekili adayı olmaya hak kazandı. Listeye giremeyen CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz'ın, dördüncü sırada yer aldığı bildirildi.

CHP İl Başkanı Ferit Celal Güray, ön seçimin demokratik olgunlukla sona erdiğini ifade ederek, adaylara ve partililere teşekkür etti.

Adnan Keskin liste dışı kaldı

Seçimi birinci sırada tamamlayan Özkan Yalım ise Uşak'tan iki milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Dilek Akagün Yılmaz son olarak  Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’nun Dersim olayları için özür dilemesine tepki göstermesiyle gündeme gelmiş ve Tanrıkulu için "CHP adına böylesi bir özrü dilemeye hakkı da yoktur haddi de yoktur" ifadelerini kullanmıştı.

Önder Sav üst sıralarda yer bulamadı

CHP'li vekil önseçime takıldı

Baykal'ın önseçimde oyu geçersiz sayıldı

Mustafa Sarıgül'e önseçim şoku


  http://www.radikal.com.tr/132429713242972

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  "halk" - user773937

  halkın partisi olun, halkın değerlerine değer verin. dertleriyle dertlenin. o zaman CHP gerçekten ismine yakışanı yapmış olur.

  - ganjml

  Sayın yılmaz en çok da mecliste artık olmayacağınıza sevindim,artik sucu kendinizde aramaz cok sert bir bildiriyle istifa eder ve baba ocaginiz olan perincek ve tayfasiyla vatan partisinde olursunuz umarim.