CHP'li vekile Cumhurbaşkanı'na hakaretten suç duyurusu

CHP'li vekile Cumhurbaşkanı'na hakaretten suç duyurusu
CHP'li vekile Cumhurbaşkanı'na hakaretten suç duyurusu
AKP Burdur Milletvekili Petek, CHP Burdur Milletvekili Göker hakkında sosyal medyadan "Cumhurbaşkanına hakaret ettiği" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu

RADİKAL - AK Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker hakkında, sosyal medyadan "Cumhurbaşkanına hakaret ettiği" gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Petek, yaptığı yazılı açıklamada, Fransa'daki terör saldırısı üzerine Göker'in 14 Kasım'da kendi twitter hesabından Cumhurbaşkanına hakaret içeren bir açıklama yaptığını iddia etti.

'ÖZÜR DİLE7 ÇAĞRISI

Göker'in söz konusu paylaşımdaki mesajıyla, "Cumhurbaşkanına alenen hakaret ettiğini" öne süren Petek, şunları kaydetti:
"Burdur milletvekili olarak kendisini telefonla arayıp Cumhurbaşkanımıza hakaret içeren bu açıklamadan dolayı halkımızdan özür dileme çağrısında bulundum. Aksi halde suç duyurusunda bulunacağımı ve olayı kamuoyu nezdinde kınayacağımı ilettim. Buna rağmen hatasından dönmediği için Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundum. Herkesin terör karşısında yer alması gerektiği G20 Liderler Zirvesi'nde Cumhurbaşkanımızın terörü lanetleyerek dünyaya çağrıda bulunduğu bir günde, Cumhurbaşkanımıza 'katil' deme gaflet ve hıyanetinde bulunan sayın Mehmet Göker'i bu çirkin eyleminden dolayı kınıyor, Cumhurbaşkanımızdan ve halkımızdan özür dilemeye davet ediyorum."
AA