CHP'li Volkan: Şampiyonluk Trabzon'a verilmeli

CHP'li Volkan: Şampiyonluk Trabzon'a verilmeli
CHP'li Volkan: Şampiyonluk Trabzon'a verilmeli
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın 'Trabzonsporumuz'un kupasını almak için çok ince ayarlı bir çalışma yapıyoruz. ' sözünün ardından CHP Trabzon Milletvekili Canalioğlu da Şampiyonluk Kupası'nın Trabzon'a verilmesi gerektiğini belirtti

Canalioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 2010-2011 sezonu Spor Toto Süper Lig Şampiyonu'nun Trabzonspor Kulübü olduğunu savunarak, UEFA'nın da bunu tescil ettiğini ve UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne Türkiye 'yi temsilen Trabzonspor'u dahil ettiğini anımsattı.

‘İNCE AYARLA DEĞİL, AÇIK VE NET TRABZON’A VERİLMELİ’
TFF'nin de Süper Lig Şampiyonluk Kupası'nı Trabzonspor'a vermesi gerektiğini öne süren Canalioğlu, şunları kaydetti: “Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) daha fazla geciktirmeden 2010-2011 Süper Lig Şampiyonluk Kupası'nı Trabzon kentine vermesi gerekmektedir. Kupanın Trabzonspor'a verilmesi, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Erdoğan Bayraktar'ın söylediği gibi ince ayarla değil, açık ve net bir şekilde Trabzonspor'a verilmesi gerekmektedir. Bunun için ince ayara gerek yoktur. Bütün spor kamuoyu bunu bilmektedir.”(aa)