CHP'liler yine toplantıda yok

İçişleri Komisyonu'nda içtüzük ihlali yapıldığını ileri süren CHP'liler, Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı yasa tasarısının görüşmelerini terk etti.

ANKARA - İçişleri Komisyonu'nda içtüzük ihlali yapıldığını ileri süren CHP'liler, Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı yasa tasarısının görüşmelerini terk etti.
Komisyon Başkanı AKP'li Ziyaettin Akbulut, açış konuşmasından sonra gündeme geçti. Bu sırada söz alan CHP'li Mehmet Ziya Kesimoğlu, "Geçen toplantımızda kamu yönetimi reform tasarısı görüşülüyordu. Yaşanan olayları ben de onaylamıyorum. Ancak bizler konuşturulmadık. Yaptığımız konuşmalar da tutanaklara geçmemiş. Bunda bir içtüzük ihlali vardır. Artık o koltukta oturamazsınız. Size bir içtüzük vermek istiyorum" dedi.
Sözler aynen iade edildi
Bunun üzerine AKP'li Ümmet Kandoğan, "Nasıl böyle konuşabilirsin. Sen başkana hakaret ediyorsun" diyerek sesini yükseltti. Komisyon Başkanı AKP'li Akbulut da, CHP'li Keskinoğlu'na, "Yakışıksız olan bu konuşmanızı size aynen iade ediyorum. Geçen oturum yapılan toplantı içtüzüğe uygundur. Bunu TBMM Başkanlığı da teyit etti" diye yanıt verdi. Kesimoğlu ise, "Ben de aynı sözleri size iade ediyorum. Artık o koltukta oturamazsınız" diye konuştu. AKP'li Yüksel Kavuştu da, "Bal gibi oturur, bal gibi" diye araya girdi. CHP'liler tartışmayı uzatmayarak, komisyon salonunu terk etti.