CHP'lilerin aday baskını

Ordu belediye başkan adayına tepki gösteren bir grup CHP'li dün genel merkez önünde protesto gösterisi yaptı.

ANKARA - Ordu belediye başkan adayına tepki gösteren bir grup CHP'li dün genel merkez önünde protesto gösterisi yaptı. CHP Genel Sekreteri Önder Sav, partililerle görüşmek için basın mensuplarının dışarı çıkarılmasını isteyince, buna karşı çıkan partililerle tartıştı. Tartışmanın ardından toplanan Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) Ordu il ve merkez ilçe ile Niğde merkez ilçe yönetimlerinin görevden alınmasına karar verildi.
CHP Parti Meclisi'nin geçen pazar günü yaptığı toplantının ardından açıklanan belediye başkan adayları arasında yer alan Ordu Belediye Başkan adayı Şadi Aslantürk'e tepki gösteren bir grup partili, dün sabah otobüslerle Ankara'ya geldi.
Sav'ın tepkisi
Genel merkez önünde toplanan 150 kişilik grup, destekledikleri aday Seyit Torun lehinde sloganlar atmaya başladı. Partililer, CHP Genel Sekreter Yardımcısı Algan Hacaloğlu'nun "Genel sekreterimiz sizinle görüşecek" sözlerinin ardından içeri alındılar.
MYK üyeleriyle birlikte salona giren Önder Sav, partililerle aile içi bir görüşme yapacağını belirterek, basın mensuplarının dışarı çıkmasını istedi. Partililerin buna tepki göstermesi üzerine Sav, "O zaman sizinle görüşmem. Çıkın dışarı" diye bağırdı. Sav, bu arada kapıya yönelen basın mensuplarına da "Çıkın dışarı" diye bağırarak, görevlilerin harekete geçmesini istedi.
Daha sonra toplanan MYK toplantısında Ordu il ve merkez ilçe ile Niğde merkez ilçe yönetimlerinin görevden alınmasına karar verildi.