CHP'lilerin ziyaret ettiği işçiler göz altına alındı

CHP'lilerin ziyaret ettiği işçiler göz altına alındı
CHP'lilerin ziyaret ettiği işçiler göz altına alındı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı önceki gün Adana'da bulunan bir amele pazarını ziyaret etti.

ANKARA - CHP Ziyaretin ardından polisler ve amele pazarındakiler arasında arbede yaşandı. Amelelere gaz sıkan ve darp eden polisler, 15 kişiyi göz altına aldı.

Konu hakkında bilgi aldığımız Demirçalı, yaşanan olaylarla ilgili şunları söyledi: “Biz ayrıldıktan sonra işsizleri tarlalara, bahçelere taşıyan servis araçları durdurulmuş Ceyhan İlçemiz tarafında. Polis barikat kurmuş, aracı bağlamaya kalkmışlar. Bunun üzerine tartışma çıkmış. Polis biraz gaz kullanmış, aşırı şiddet kullanmış. Ardından 10-15 arkadaşımızı içeri almışlar. Bir bölümünü darp etmişler. Bana gelen bilgilere göre polisin birine hakaret edilmiş.

Üzücü, tatsız bir durum. Keşke olmasaydı tabi bunlar. Bende hemen arayıp İlçe Emniyet Müdürümüzle görüştüm.

Arkasından karakol amiriyle görüştüm. Oradaki servis yapan arkadaşlar huzursuz çünkü bu olaydan sonra birçok noktada trafiğin durduğundan, servis minibüslerine yada kamyonlarına ceza yazdıklarından bahsediyorlar. Bu olaydan sonra böyle olmuş. Servis şöförlerinden aldığım bilgi bu yönde.” (Radikal)