CHP'nin boykotu sürüyor

Kamu reformu tasarısının Anayasa Komisyonu'ndaki görüşmeleri de tartışmalara sahne oldu. CHP'nin erteleme önergesi reddedildi.

AKP'yle CHP arasında sert tartışmalara sahne olan Kamu Yönetimi Yasa Tasarısı görüşmelerine bugün Anayasa Komisyonu'nda devam edildi. CHP'liler İçişleri ve Plan Bütçe komisyonlarındaki görüşmelerin aksine Anayasa Komisyonu'na daha az sayıda milletvekiliyle katıldı. Basına kapatılmayan
görüşmeler kameraların önünde gerçekleşti. CHP'nin görüşmelerin ertelenmesine ilişkin önergesi AKP'lilerce reddedildi.
Tasarının geneli üzerindeki görüşmelerde AKP ile CHP'liler arasında yine sert tartışmalar yaşandı. Tasarının maddelerine geçilmesi kararı alınınca CHP milletvekilleri, "Bu günaha ortak olmayız" diyerek salonu terketti. Bunun üzerine Komisyon Başkanı AKP'li Burhan Kuzu, toplantıya öğle yemeği arası verdi.
Görüşmelerde tasarıyı hükümet adına Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin savundu. Şahin, tasarıyı CHP'lilerin istifasını istediği Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer'in değil kendisinin hazırladığını söyledi. Dinçer hakkında herhangi bir soruşturma bulunmadığını vurgulayan Şahin, "Söylediklerinde bir suç varsa savcılar gereğini yapar" dedi.