CHP'nin Ermeni adayı Taksim'deki anmaya katılamayacak

CHP'nin Ermeni adayı Taksim'deki anmaya katılamayacak
CHP'nin Ermeni adayı Taksim'deki anmaya katılamayacak
CHP'nin Ermeni milletvekili adayı Selina Doğan, İstanbul'daki 24 Nisan anmalarına katılamayacağını açıkladı.
Haber: SERDAR KORUCU / Arşivi

RADİKAL - CHP 'nin İstanbul 2. bölge 1. sıradan milletvekili adayı gösterdiği Selina Doğan yarın İstanbul'daki 24 Nisan anmalarına katılamayacağını açıkladı. Doğan, CHP'nin Almanya mitingi nedeniyle törenlerde bulunamayacağını belirtti ancak Ermeniler için Almanya'da düzenlenecek dini ayinde yer alacağını ifade etti.

CHP’nin Ermeni milletvekili adayı Selina Doğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 24 Nisan Ermeni Soykırımı’nı anma törenleriyle ilgili mesaj yayımladı.

CHP İstanbul 2. bölge milletvekili adayı Doğan, Radikal’e gönderdiği 23 Nisan mesajında, “Çocukların öldürülmediği, şiddete uğramadığı, yok yere hapishanelere kapatılmadığı, çocukluklarını doyasıya yaşadıkları bir Türkiye diliyorum” şeklinde açıklama yaptı.

Doğan, 24 Nisan mesajındaysa, Ermeni Soykırımı’nı anma etkinliklerine katılamayacağını belirtti.  Selina Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “24 Nisan 1915’te sırf Ermeni oldukları için öldürülen ve ölüm yolculuğuna çıkarılan Ermeniler’in her birini derin bir sessizlikle anıyorum. Partimin Almanya Mitingi’nde yer almam nedeniyle 24 Nisan'da İstanbul'da Taksim'de yapılacak olan 24 Nisan anma etkinliklerine katılmayı düşünürken ne yazık ki katılamayacağım. Ancak Almanya'da Anadolu Ermenileri’nin gerçekleştireceği dini ayine katılıp dualarımla anacağım.”


  http://www.radikal.com.tr/134267813426785

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - stoll

  Yazik cok yazik koltuk para bu kadarmi önemli.ah salina ah etyen.bir ah daha varki daha beter.ah vah markar esayan.tarih sizi yazacak esayan.

  - user428638

  Biz biktik siz bikmadiniz bu ayrimci soylemlerden! CHP'nin Ermeni adayiymis tüh Ermeni kadin adayi diye yazaydiniz keske! Hem Ermeni hem de Kadin olacak sey degil!

  IRKCI - İNKARCI - İNTİKAMCI - THEATHER

  Ah be Salina senin ne işin var ulusalcılık la ırkçılık arasında sıkışıp kalmış ,inkarcı,intikamcı,sütatuko cu kurucu ideoloji nin kanlarını hala ellerinden yıkamamışların içinde. Ah be Salina senin ne işin var iki yüzlü samimiyetsiz seytani ve tüm toplu katliamlar da adı gecen lerin içinde. Sen için de halk kelimesi var diye inanıyorsun ama kurucu ideoloji nerede görülmüş halka karsı örgütlenmede halk cı olunduğunu. İlericiligin ,çagdaslıgın ,Demokrasi nin gericiler ve milliyetçiler den daha beter düşmanıdır bunlar. Kıyım ları yok saymak ben insanlıktan çıkmak la eş değer olduğunu bilen birisiyken senin bu inkarcı ırkçıların için de ne işin var be Salina

  Tam CHP'ye yakışan bir aday olmuş... - user1056506

  Hüseyin AYGÜN'den sonra gaflarıyla yerini dolduracak birine benziyor. Örneğin:Sözde Ermeni soykırımı.

  Anlasildi... - AT1928

  Milletvekili olabilmek icin, nelerden vazgecebilecegini göstermis oldun! Insan'da biraz gurur olmali!