CHP'nin fezleke yürüyüşü!

CHP'nin fezleke yürüyüşü!
CHP'nin fezleke yürüyüşü!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında düzenlenen fezlekenin ardından CHP'li vekiller, TBMM Başkanlığı'na toplu halde yürüdü ve dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik dilekçelerini verdi. Böylece Meclis tarihinde de bir ilk gerçekleşti

ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , dokunulmazlığının kaldırması için dün Meclis Başkanlığına başvurmuştu. Bugün de cezaevindeki bulunan 2 milletvekili dışında CHP’li 132 milletvekilinin dilekçesi, TBMM Başkanlığına verildi.

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, "Aslında ince ayar tezgahı hükümetin başıyla yandaşı olan Başbakan ve Bakan’a son günlerin moda deyimiyle ben şöyle seslenmek istiyorum. Gel hele gel Sayın Bakan, Başbakan, dizi dizi fezlekelerinle gel, topunla gel, tüfeğinle gel. Gel ki üzerimize kıyametler kopsun. Sessizlik cumhuriyeti nasıl da ses verirmiş gösterelim size. 135’in hakkı nasıl verilirmiş gösterelim size, bugün göstereceğimiz gibi" dedi.


CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, "Türkiye’de meşruiyet sorunu olan bir hükümet vardır. Türkiye’de varılan son aşama CHP’nin susturulması aşamasıdır. Ancak hiç kimse bunu başaramayacaktır. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ’nun şahsında tüm Cumhuriyet Halk Partisine, tüm milletvekillerine bir fezleke düzenlenmiştir" dedi.


KILIÇDAROĞLU: VIZ GELİR TIRIS GEÇER"


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ATO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Türkiye Ziraatçılar Derneği 11. Ulusal Tarım Ve Gıda Kongresi’nde konuştu. "Bizi konuşturmuyorlar, siz hiç meraklanmayın biz sonuna kadar konuşacağız, biz sonuna kadar mücadele edeceğiz. Öyle fezleke gelmiş, fezleke gitmiş bunlar vız gelir tırıs geçer. Yeri zamanı gelirse, sözüm var bu millete, yeri zamanı gelirse hapse girmekten de korkmam" dedi.

Kılıçdaroğlu, işçilere sitem ederken, mücadele edenin, eylem yapanın işçiler değil CHP’liler olduğunu belirterek, "İşçilerin hakkına biz sahip çıkıyoruz ama onlar da AKP ’ye sahip çıkıyorlar, ‘bizim sonumuzu getirdiniz’ diye. Bunu anlamakta zorlanıyorum" diye konuştu.

PAVEY’DEN TİŞÖRTLÜ PROTESTO

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında fezleke düzenlenmesini protesto etmek amacıyla "Dokunbana" yazan tişört giyen CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, "Bundan böyle dokun bana diyorum, hadi bakalım, hodri meydan" dedi.