CHP'nin Malatya'da yaptığı ön seçimin sonucu belli oldu

CHP'nin Malatya'da yaptığı ön seçimin sonucu belli oldu
CHP'nin Malatya'da yaptığı ön seçimin sonucu belli oldu
CHP'nin Malatya'da örgüt denetiminde gerçekleştirdiği ön seçim sonuçlandı. 11 aday adayının katıldığı ön seçimde Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba 2191 oyla birinci çıktı.

RADİKAL- CHP ’nin ilk ön seçim sonucu belli oldu. Örgüt gözetiminde Malatya'nın 13 ilçesinde kurulan sandıklarda üyeler milletvekili aday listesinde görmek istedikleri isimleri yazdı. 11 aday adayının katıldığı ön seçim 17.00’de sona erde. Yapılan sayım sonunda Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba 2191 oyla birinci çıktı. Hulusi Porgalı 1485 oyla ikinci çıkarken, 1166 oy alan Berna Karadaş ise 3'ncü oldu. Ön seçim sonucuyla ilgili Radikal'a konuşan Ağbaba "Örgütümüz kararını sandıkta verdi. Sorumluluğumuz daha da arttı. Amacımız partimizi iktidar yapmak. Biz Malatya'dan birden çok vekil çıkarmak için çalışacağız ve bunu başaracak güçteyiz" dedi.

Ön seçim sonucunda ilk 6’ya şu isimler girdi:

"1- Veli Ağbaba 2191 oy

2- Hulusi Porgalı 1485 oy

3- Berna Karadaş 1166 oy

4- Memba Kuşçu 1078 oy

5-Yusuf Sürücü 1035 oy

6- Ethem Körükmez 599 oy".


  http://www.radikal.com.tr/130857213085721

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Parti içi demokrasi - alpayari

  CHP 'yi tebrik ediyorum. En azından Malatya'da. Delegenin seçtikleri %90 üzerinde seçmenin yönelimini temsil edecektir. Tek kişilik yönetim modeli yerine çoğulcu ve yardımlaşmalı yönetim açısından da önemli buluyorum. Yöneten ekip seçilmeli, yöneten kişi değil. Bu durum her ne kadar yavaş çalışır görünse de, temsil ettiği toplumun yönelimini daha sağlıklı biçimde ifade edecektir. Bu sayede tek kişilik kararların toplumda yaratacağı öngörülemez anomalilerin önüne geçilecektir. Yani anlık değerlendirmelerde hızlı gibi görünen tek kişilik yönetim modeli orta uzun vadede düşünüldüğünden daha fazla vakit kaybettirir.