CHP'nin Meclis Başkanı adayı Deniz Baykal

CHP'nin Meclis Başkanı adayı Deniz Baykal
CHP'nin Meclis Başkanı adayı Deniz Baykal
CHP'nin Meclis Başkanlığı adayı olarak Deniz Baykal açıklandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Baykal'ı Meclis'teki makamında ziyaret etti.

RADİKAL - CHP 'nin Meclis Başkanlığı adayı olarak Deniz Baykal açıklandı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Genel Merkez'den ayrılarak geçici başkanlık görevi nedeniyle TBMM'de bulunan Deniz Baykal'ı ziyarete gitti.

BAYKAL, CHP LİDERİNİ KAPIDA KARŞILADI

Baykal, Kılıçdaroğlu’nu kapıda karşıladı. Baykal ile Kılıçdaroğlu daha sonra görüşme için makama geçti. Yaklaşık 30 dakika süren görüşmede Kılıçdaroğlu, Baykal'a Meclis Başkanlığı adaylığını bildirdi.

Görüşme sonrası açıklama yapan Kılıçdaroğlu, ''Umarım Baykal'ın geçici başkanlığı kalıcı hale gelir. Milletvekili arkadaşlarımız Baykal'ın Meclis Başkanlığı'na aday olmasını istiyor, ben de bu konuda kendisinden ricada bulundum. Baykal, Meclis Başkanlığı adaylığımızı kabul etti'' dedi. Baykal da adaylık işlemlerine başladıktan sonra destek için siyasi partileri ziyaret edeceğini söyledi.

Ziyaret sonrası konuşan Deniz Baykal "Tarafsız bir Meclis başkanı olacağım" dedi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da "Sayın Baykal'ın geçi Meclis Başkanlığı umarım kalıcı hale gelir" diye konuştu.